Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Projekt graficzny nowego Promu SALISH HERON dla BC FERRIES

Salish Heron, prom pasażersko-samochodowy budowany w stoczni Remontowa Shipbuilding SA dla BC Ferries, zostanie przyozdobiony grafiką zaprojektowaną przez rdzennego kanadyjskiego artystę Maynard Johnny Jr.

Przedstawienie czapli, imiennika promu Salish Heron (ang. czapla) jest „krokiem w kierunku podniesienia świadomości na temat historii Kanady i jej rdzennych mieszkańców” – podkreślił autor projektu podczas ceremonii w siedzibie BC Ferries.

„Czaple i moja rodzina zamieszkiwaliśmy niegdyś obszar znany obecnie jako miasto Chemainus – mówi Maynard Johnny Jr. – Te majestatyczne ptaki wskazywały kiedyś ludziom miejsca obfite w ryby. Stworzyłem więc czaplę, używając tradycyjnego wzornictwa z nowoczesnymi barwami, które stały się moim znakiem rozpoznawczym. Projekt wyróżnia długi dziób, długą szyję wielkiej błękitnej czapli, a także skrzydła, pióra ogona i szpon. Chciałem, aby Salish Heron był fascynujący dla widza „– dodał.

Pasażerowie BC Ferries będą podróżować promem Salish Heron w rejsach na wyspy Pender, Saturna, Mayne i Galiano z i do Swartz Bay w przyszłym roku. Prom pomieści do 138 pojazdów i 600 pasażerów na rejs.

Remontowa Shipbulding SA przekazała w latach 2016-2017 jednostki: Salish Orca, Salish Eagle i Salish Raven. Były to pierwsze promy we flocie BC Ferries z napędem na LNG i jedne z pierwszych z tego typu paliwem w Ameryce Północnej. Dzięki innowacyjnemu napędowi statki te emitują do 25 proc. dwutlenku węgla, ponad 85 proc. tlenków siarki, 50 proc. tlenków azotu i 99 proc. cząstek stałych mniej w porównaniu do napędu opartego na konwencjonalnym paliwie żeglugowym.

źródło remontowa-rsb/ fot. BC Ferries

Zobacz podobne

Meksyk/ Rząd zgodził się przyjąć wszystkie statki wycieczkowe

BS

Andrzej Adamczyk: w połowie br. przetarg na zachodnią obwodnicę Szczecina

MZ

Wody Polskie diagnozują wodne problemy gmin, powiatów i wsi Pomorza Zachodniego

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie