Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski

Mimo zimowej aury prace budowlane na instalacji Polimery Police nie ustają

W listopadzie na Terminalu Przeładunkowo – Magazynowym zakończono prace pogłębiarskie na Kanale Polickim. Dzięki temu możliwe będzie przyjmowanie statków o długości całkowitej do 220 metrów.

Na podprojekcie PP trwają również prace w Budynku Granulowania, gdzie będzie wytłaczany propylen. Na instalacji PDH zamontowano, niezbędną do zwiększenia ciśnienia propylenu, sprężarkę HPC.

Grupa Azoty to zdecydowany lider w Polsce i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Grupa zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Grupa intensywnie rozwija się nie tylko na rynku polskim, ale również poza granicami kraju. Istotnym krokiem w tym kierunku było przejęcie w 2018 roku Grupy Compo Expert, jednego z czołowych graczy światowego rynku nawozów specjalistycznych. Jednym z filarów strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju.

źródło/ fot. Grrupa Azoty

Zobacz podobne

Kraje bałtyckie wstrzymały import rosyjskiego prądu

BS

Akademia Morska w Szczecinie. Już za tydzień, 16 lipca koniec rekrutacji

BS

Obajtek: PKN Orlen zabezpieczony nawet w momencie rezygnacji z dostaw ropy z kierunku wschodniego

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie