Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Sztuczna inteligencja pomocna w pomiarach offshore

Akademia Morska po raz kolejny udowadnia, że śmiało kroczy ścieżką rozwoju najnowszych cyfrowych technologii.

Współpraca naukowców z Wydziału Nawigacyjnego AMS w zakresie możliwości wykorzystywania narzędzi i metod data science i uczenia maszynowego z krakowską firmą Numlabs zaowocowała wdrożeniem nowych rozwiązań w badaniach dna morskiego i pogłębionej analizie danych teledetekcyjnych LIDAR (pomiar odległości wykorzystujący wiązki światła w postaci impulsowego lasera zobrazowany na wizualizacjach 3D)

Kooperacja biznesu i nauki

Numlabs to zespół wysoko wyspecjalizowanych analityków, programistów i inżynierów pracujących nad technologiami sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i analizy danych.
Firma doradza podmiotom biznesowym z różnych branż w zoptymalizowaniu kluczowych procesów decyzyjnych w oparciu o implementację innowacyjnych rozwiązań analitycznych. Buduje i wdraża również dedykowane systemy i urządzenia wykorzystujące AI m.in. do analizy zdjęć, filmów, tekstu czy szeregów czasowych.
Obie strony są zadowolone z dotychczasowej współpracy i podkreślają potencjał drzemiący w kontaktach środowiska biznesowego i akademickiego.

źródło/ fot. AMS

Zobacz podobne

Prace przy projekcie Polimery Police

BS

Maersk zaprezentował projekt kontenerowca na metanol

KM

Polska podtrzymuje swoje stanowisko ws. zamknięcia handlu z Rosją – lądowego i morskiego

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie