Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Automatyka i Robotyka – kierunek, który można polubić

Automatyka i robotyka – AiR – to nowoczesne studia na Wydziale Mechatroniki i Elektrotechniki AMS. To nowe laboratoria, kadra specjalistów i praktyków, perspektywa rozwoju, pewna praca po studiach. Kierunek na morskiej, ale nie „pływający”. Dla tych, którzy szukają w życiu czegoś interesującego, rozwijającego i dającego się lubić!

Automatyka i robotyka to bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina, od nadchodzącego roku akademickiego 2022/23 dostępna również w Akademii Morskiej w Szczecinie.

Automatyka i robotyka to kierunek studiów w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych. Według prognoz analityków rynku pracy, inżynierowie automatycy i specjaliści w dziedzinie robotyki to obecnie jeden z najbardziej pożądanych zawodów przyszłości.

Nowoczesna gospodarka stwarza coraz to nowe możliwości, otwierając przed absolwentami pulę stanowisk w branży związanej z automatyzacją procesów i cyfryzacją. Inżynierowie specjalizujący się w zagadnieniach automatyki i robotyki będą w najbliższych latach liderami kształtującego się właśnie tzw. Przemysłu 4.0.

Ukończenie studiów na kierunku automatyka i robotyka w Akademii Morskiej w Szczecinie gwarantuje status inżyniera specjalisty – ukierunkowanego na pracę w firmach oraz zakładach przemysłowych we wszystkich gałęziach nowoczesnej gospodarki – podkreśla Weronika Gocłowska, rzecznik prasowy AMS. – Studia inżynierskie automatyka i robotyka dostępne są w ofercie Wydziału Mechatroniki i Elektrotechniki.

PJ Fot.: AMS

Zobacz podobne

 ORP „Albatros” wśród laureatów konkursu „INNOWACJE DLA BEZPIECZEŃSTWA I OBRONNOŚCI” 2023

PL

Motorówki hydrograficzne od Urzędu Morskiego w Szczecinie dla Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią

Autor

Błaszczak: zatwierdziłem umowę na trzy niszczyciele min Kormoran II dla Marynarki Wojennej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie