Polski Portal Morski
Nowy Szef Szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża
Aktualności

Nowy Szef Szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Od poniedziałku, 21 lutego 8. Flotylla Obrony Wybrzeża w Świnoujściu ma nowego szefa szkolenia. Na stanowisko to wyznaczony został komandor Krzysztof Szumlicki.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, z dniem 21 lutego 2022 r. komandor Krzysztof Szumlicki został wyznaczony na stanowisko szefa szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża i mianowany na stopień komandora. Decyzję o wyznaczeniu na stanowisko oraz akt mianowania wręczył Dowódca 8.FOW komandor Włodzimierz Kułagin podczas okolicznościowej zbiórki w Sali Tradycji Klubu 8.FOW.   Podczas uroczystości Dowódca Flotylli przypomniał życiorys nowego szefa szkolenia oraz życzył wielu sukcesów na nowym stanowisku służbowym. Podkreślił również, że obszar, za który będzie odpowiedzialny od dzisiaj komandor Szumlicki to jedno z najważniejszych zadań stojących przed 8.FOW w czasie pokoju.  

Komandor Krzysztof Szumlicki Urodził się 26 maja 1971 w Krośnie Odrzańskim. Po ukończeniu Liceum Lotniczego w Zielonej Górze rozpoczął studia na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Jest absolwentem Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego oraz studiów podyplomowych na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich w zakresie dowodzenia siłami morskim   Po ukończeniu studiów w AMW został promowany na pierwszy stopień oficerski i od 1995 roku rozpoczął służbę w 12. Wolińskim Dywizjonie Trałowców jako dowódca działu artylerii i broni podwodnej trałowca ORP Jamno. W tej jednostce przechodził kolejne szczeble dowodzenia i już po dwóch latach zawodowej służby wojskowej powierzono mu pierwsze dowodzenie okrętem. W 1997 roku został dowódcą trałowca ORP Bukowo, którym dowodził przez blisko pięć lat. W 2002 roku objął stanowisko dowódcy ORP Resko i jednocześnie dowódcy grupy okrętów. Po zakończeniu kariery okrętowej służył na różnych stanowiskach służbowych w Dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, by następnie w 2014 roku objąć dowodzenie 12. Dywizjonem Trałowców. Od października 2017 był Szefem Wydziału Operacyjnego Dowództwa 8.FOW.

Źródło/fot.: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

Zobacz podobne

Zakłócenia dostaw po napaści Rosji na Ukrainę największym zagrożeniem dla światowej gospodarki

KM

Wkrótce przekazanie holownika H2 MIESZKO

Autor

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii rezygnuje z budowy nowego okrętu flagowego

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie