Polski Portal Morski
Aktualności

PGNiG z pomocą obywatelom Ukrainy

W obliczu wojny na Ukrainie i tragedii ukraińskich obywateli szukających schronienia w naszym kraju, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo razem z Fundacją PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza oraz we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego organizuje wsparcie dla punktów recepcyjnych działających przy polsko-ukraińskiej granicy.

– W obliczu tragedii, która dotknęła naszych ukraińskich sąsiadów, wsparcie jest naszym obywatelskim obowiązkiem. PGNiG, jako Spółka odpowiedzialna społecznie, bezzwłocznie podjęła decyzję o zaangażowaniu w działania pomocowe – podkreślił Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Na terenie województwa lubelskiego funkcjonują cztery ośrodki recepcyjne dla uchodźców z Ukrainy. Mieszczą się one w pobliżu polsko-ukraińskich przejść granicznych w Dorohusku, Dołhobyczowie, Hrebennem i Zosinie. Na początku przyszłego tygodnia, dzięki zaangażowaniu PGNiG, do każdego z nich trafi po 5 tysięcy sztuk butelek wody oraz suchy prowiant, m.in. batony, ciastka, wafle ryżowe.

– Pomoc drugiemu człowiekowi to jeden z kluczowych obszarów działalności Fundacji PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza. Nie ma dziś dla nas ważniejszego sprawdzianu, niż pomoc humanitarna w obliczu konfliktu zbrojnego – powiedziała Karolina Dłuska, Prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Obecne działania PGNiG oraz Fundacji PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza wpisują się w apel Wicepremiera, Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina, który zachęcił Spółki Skarbu Państwa do podejmowania tego rodzaju działań.

Źródło: PGNiG Fot.: PAP

Zobacz podobne

Miłośnicy bursztynu na plaży w Kołobrzegu

JJ

Największy na świecie kontenerowiec przepłynął Kanał Sueski

BS

Co nowego na budowie tunelu w Świnoujściu? Sprawdzamy jak wygląda tunel od środka

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie