Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Polska Morska TV Porty

Ogromne ramiona do rozładunku w Porcie Morskim Police

Projekt Polimery Police z kolejnymi ważnymi elementami. Na przełomie lutego i marca zamontowane zostały ramiona służące do rozładunku propanu i etylenu ze statków.

Na terminalu zostały zamontowane trzy ramiona – dwa do rozładunku propanu i jedno do rozładunku etylenu. Wysokość każdego z ramion to prawie 23 m.

Najważniejszą inwestycją Grupy Azoty jest powstający kompleks Polimery Police, którego zakończenie planowane jest w 2023 roku. To jeden z największych projektów w branży chemicznej w całej Europie Centralnej, którego budżet wynosi ponad 1,5 mld euro, czyli około 7 mld złotych.

Rezultatem końcowym tej inwestycji będzie powstanie na terenie zakładów chemicznych w Policach nowoczesnego kompleksu infrastrukturalnego umożliwiającego produkcję blisko pół miliona ton polipropylenu rocznie.

Jest to również bardzo ważny projekt dla polickiego portu, ponieważ częścią składową tego przedsięwzięcia jest budowany w porcie terminal przeładunkowo-magazynowy. To policki gazoport. Docelowo będzie służyć magazynowaniu surowca potrzebnego do produkcji polimerów, czyli propanu i etylenu.

Port Morski Police pod względem przeładunków zajmuje 4 miejsce w Polsce, po portach Trójmiasta i zespole Szczecin-Świnoujście. Osiąga rocznie w granicach 2 mln ton przeładunków. Port Morski w Policach jest przede wszystkim zapleczem transportowym Zakładów Chemicznych Police należących do Grupy Azoty.

Zobaczcie najnowszy film z placu budowy flagowej inwestycji Grupy Azoty.

źródło/ fot. / mat.filmowy Grupa Azoty

Zobacz podobne

Nowe źródło energii jądrowej z Uniwersytetu Szczecińskiego

KM

Wiceszef MSZ o Inicjatywie Trójmorza: powinniśmy kontynuować wsparcie dla inwestycji związanych z innowacjami

AB

Przekop Mierzei Wiślanej i port w Elblągu. Prezydent podkreśla znaczenie inwestycji strategicznych

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie