Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Studenci Akademii Morskiej z wizytą w Wodach Polskich

Studenci Akademii Morskiej w Szczecinie w ramach zajęć akademickich odwiedzili siedzibę Nadzoru Wodnego w Podjuchach. Podczas spotkania z ekspertami Wód Polskich poznali tajniki naszej pracy oraz m.in. tego, jak prowadzona jest akcja lodołamania.       

Podczas prelekcji studenci mgli zobaczyć jak wyglądają lodołamacze i ich praca. Pracownicy Wód Polskich w Szczecinie zaprezentowali studentom Tarpana i Ocelota, czyli dwie najmłodsze jednostki znajdujące się w naszej flocie. Podczas spotkania obecni byli studenci dwóch kierunków Transportu Morskiego i Śródlądowego na kierunku Nawigacja oraz Żeglugi Śródlądowej.  Spotkanie prowadził Kasper Jędrzychowski w towarzystwie kierownika Wojciecha Prądzyńskiego i kpt. Jerzego Fitasa.    

– Bardzo cieszy nas, że studenci Akademii Morskiej w Szczecinie są zainteresowani pracą naszej instytucji. Młodzi ludzie są przyszłością wszelkich branż związanych z techniką wodną, nawigacją, ale i ochroną środowiska. Praca na lodłamaczach jest z jednej strony najaktywniejsza w sezonie zimowym, ale poza nim również w Nadzorach Wodnych jest nad czym pracować. Zapraszamy młodych ludzi do współpracy i zapraszamy wszystkich studentów, ale i uczniów szkół średnich i zawodowych do wizyt w siedzibie Nadzoru Wodnego w Podjuchach – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.  

Wody Polskie w Szczecinie współpracują z największymi uczelniami wyższymi Pomorza Zachodniego, m.in Akademią Morską czy Uniwersytetem Szczecińskim. 

Źródło/fot.: Wody Polskie

Zobacz podobne

Bożonarodzeniowa Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach wystartowała!

KM

Inwestycje na Bałtyku

KM

Politechnika Morska i Pomorski Uniwersytet Medyczny podpisały list intencyjny 

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie