Polski Portal Morski
Aktualności

Wielopoziomowy parking w kołobrzeskim porcie

Kierowcy, którzy choć raz przejeżdżali w okolicach kołobrzeskiego portu wiedzą, jak dużym wyzwaniem jest znalezienie w okolicy wolnego miejsca parkingowego. Zarząd Portu Morskiego ma jednak plan, jak w przyszłości rozwiązać ten problem.

Trzy oferty wpłynęły do kołobrzeskiego Zarządu Portu Morskiego w przetargu na wybudowanie i prowadzenie wielopoziomowego parkingu. Spółka poszukuje dzierżawcy, który przejmie teren i wybuduje na nim parking na około 400 miejsc, który ma zaspokoić potrzeby nie tylko portu, ale też znajdujących się w pobliżu nieruchomości. 

Artur Lijewski, prezes Zarządu Portu Morskiego mówi, że inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy.

– Pierwszy, to budowa parkingu wielopoziomowego z magazynami, które będą wykorzystywane pod potrzeby portu. Na terenie portu dziś stacjonuje ponad 200 samochodów – powiedział. 

Projekt przewiduje też zagospodarowanie na nowo punktów handlowych, znajdujących się na terenach portowych.

Obecnie miejska spółka analizuje przedstawione oferty, a wykonawcę inwestycji poznamy we wrześniu. Prace powinny ruszyć w przyszłym roku, a dodatkowych miejsc parkingowych w okolicach kołobrzeskiego portu należy spodziewać się przed sezonem letnim 2024.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: UM Kołobrzeg

Zobacz podobne

Ambasador USA w Polsce: Baltic Pipe to inwestycja w przyszłość Polski

KM

PKN Orlen i PGNiG podpisały plan połączenia spółek

BS

Lech Kaczynski – zwodowano pierwszy z gazowców dla PGNiG

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie