Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

To już 2. w tym miesiącu dostawa LNG dla PGNiG

Do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotarła 22. w tym roku dostawa LNG dla PGNiG. Skroplony gaz ziemny dotarł do Polski z Kataru od firmy Qatargas. Metanowiec DUHAIL dostarczył do Świnoujścia 120 mln m3 gazu ziemnego po regazyfikacji. Od początku działalności Terminalu jest to 170 dostawa LNG.

Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu eksploatowany jest od 2016 roku. Powstanie terminalu LNG pozwoliło na odbieranie skroplonego gazu ziemnego drogą morską praktycznie z dowolnego kierunku na świecie, co przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Obecnie Spółka realizuje obecnie Program Rozbudowy Terminalu LNG, który składa się z trzech elementów:

  • Dodatkowej instalacji regazyfikacyjnej – zwiększającej nominalną moc regazyfikacyjną terminalu do 6,2 mld Nm3/rocznie. Po zakończeniu całego programu rozbudowy wyniesie ona 8,3 mld Nm3/rocznie
  • Trzeciego zbiornika LNG – zwiększającego elastyczność pracy instalacji terminalu LNG oraz zapewniającego optymalną zdolność procesową składowania surowca.
  • Dodatkowe nabrzeże statkowe, które umożliwi załadunek i rozładunek zbiornikowców, przeładunek LNG (transshipment) oraz załadunek jednostek bunkrujących LNG i usługę bunkrowania.

Źródło: PGNiG Fot.: Aukevisser

Zobacz podobne

Oczy i uszy Polskiej floty

BS

48 jachtów w 62. regatach Gdynia-Władysławowo-Gdynia

JJ

Szczeciński Park Przemysłowy zmienił nazwę na Stocznia Szczecińska Wulkan

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie