Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Polska Morska TV

Podsumowanie budowy kompleksu chemicznego Polimery Police

 Zobaczcie jak w dużym skrócie przebiegała budowa na terenie inwestycji Polimery Police .

Całość projektu jest już na ukończeniu. Uruchomienie kompleksu powinno nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku. Będzie to jednocześnie uruchomienie nowego segmentu działalności Grupy Azoty – poliolefiny” – powiedział Tomasz Hinc – Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A..

Na placu budowy zamontowaną najwyższą konstrukcję, czyli 128-metrową flarę. Trwa montaż urządzenia przypominającego gigantyczną maszynkę do mięsa, a jest to Extruder, z którego będzie wychodził polipropylen w kształcie kilkumilimetrowych granulek.

Projekt „Polimery Police” Grupy Azoty to jedna z największych inwestycji w Polsce realizowanych w formule project finance. Uruchomienie produkcji polipropylenu w Policach w pełni zaspokoi potrzeby importowe Polski na to tworzywo. Dzięki doskonałemu położeniu geograficznemu, zakłady w Policach poprzez własny port morski będą sprowadzać niezbędny do produkcji gaz z różnych kierunków.

W skład zintegrowanego kompleksu chemicznego Polimery Police będą wchodziły instalacje do produkcji propylenu i polipropylenu, terminal przeładunkowo-magazynowy oraz infrastruktura logistyczna. Całkowity szacowany budżet projektu wynosi ponad 1,5 mld euro (ok. 7 mld zł), tym samym jest to największa inwestycja w polskiej branży chemicznej. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest obecnie na 2023 rok.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produktu jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO , czy biel tytanowa mają również również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychodu ze sprzedaży sięgnęły 15,9 mld zł w 2021 r.

źródło Grupa Azoty/ fot./ mat. filmowy Grupa Azoty

Zobacz podobne

Gdańsk/ Dziewięć ofert w przetargu na modernizację Mostu Siennickiego

KM

Kolejna wpłata oraz pomoc w ramach akcji Wspieramy Szpitale od firmy Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. Sp.k.

Autor

Trwają poszukiwania 39 rozbitków ze statku, jaki zatonął w pobliżu Florydy

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie