Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Kolejny miesiąc na placu budowy tunelu w Świnoujściu za nami

Co działo się na placu budowy w czerwcu?  Sprawdzamy.

W komorze odbiorczej TBM na wyspie Wolin trwają prace nad konstrukcją wewnętrzną oraz uszczelnianiem ścian szczelinowych. Na rampie i w tunelu wykonywanym metodą stropową betonowano kapy chodnikowe, przygotowywano się do wykonania barier energochłonnych  a także uszczelniano całą konstrukcję. Przy bajpasie północnym budowany jest mur oporowy. Na poszczególnych odcinkach w dalszym ciągu wykonywane są roboty drogowe, podobnie jak prace porządkowe i utrzymaniowe.

Na początku miesiąca, przy wyjściu ewakuacyjnym EE1 trwało jeszcze mrożenie pasywne, zbrojenie i betonowanie płyty dennej obudowy ostatecznej, natomiast przy wyjściu ewakuacyjnym EE2 mrożenie pasywne, przygotowanie pod izolację, w tym izolację całej konstrukcji. Aktualnie przy obu wyjściach kontynuowane jest mrożenie pasywne oraz roboty przy obudowie ostatecznej. Na odcinku T2 (pomiędzy wyjściami EE1 i EE2) trwa betonowanie płyty pod jezdnię. W tym miejscu zakończył się również montaż prefabrykatów poddrogowych.

W zeszłym tygodniu na wyspie Uznam zakończono budowę stropu pośredniego od strony zachodniej. Strop zewnętrzny jest teraz deskowany i zbrojony. Zakończyło się także zbrojenie i betonowanie ściany dociskowej. Na rampie i w tunelu wykonywanym metodą stropową trwają prace przygotowawcze do wykonania barier energochłonnych. W budynku Biura Centrum Obsługi kontynuowane są roboty wykończeniowe i instalacyjne prace wewnętrzne, podobnie jak w budynku Stacji Trafo TK3. Na drogach kontynuowana jest budowa i przebudowa sieci i uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej.

źródło/ fot./ mat. filmowy Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz podobne

Anna Moskwa: w poniedziałek spotkanie z unijną komisarz ds. konkurencji ws. praktyk Gazpromu

KM

Portal SIPAM już uruchomiony dla użytkowników

Autor

MSR Gryfia zwodowała kolejny lodołamacz

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie