Polski Portal Morski
Aktualności

PGE Energia Odnawialna ma wykonawców pięciu nowych farm PV o mocy 17 MW

PGE Energia Odnawialna rozstrzygnęła przetargi na budowę pięciu farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 17 MW – poinformowała we wtorek spółka. Nowe instalacje powstaną w województwach wielkopolskim i lubuskim i mają być gotowe w połowie 2023 r.

Jak poinformowała PGE Energia Odnawialna, farmy powstaną na wydzierżawionych gruntach prywatnych. Wszystkie zostaną zbudowane z wykorzystaniem nowoczesnych modułów fotowoltaicznych o mocy minimum 500 W każdy.

Największą inwestycją będzie 8 MW farma Pasterzowice w powiecie żagańskim. W powiecie krotoszyńskim powstanie farma o mocy 5 MW, w powiecie gnieźnieńskim powstać ma 2 MW farma Ruchocinek, a w powiecie nowosolskim dwie 1 MW elektrownie Siedlisko 1 i Siedlisko 2.

Jak przypomniała spółka, w 2022 r. uruchomi 19 farm fotowoltaicznych o mocy do 1 MW, a w tym samym czasie zamierza uzyskać pozwolenia na budowę elektrowni PV o łącznej mocy około 260 MW. W kolejnych latach, gdy ten proces przyspieszy, PGE EO będzie mogła rokrocznie ogłaszać przetargi na ponad 300 MW w energetyce słonecznej – zaznaczyła spółka.

PGE Energia Odnawialna to spółka z Grupy Kapitałowej PGE. Posiada 20 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, cztery elektrownie szczytowo-pompowe oraz pięć farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich instalacji wynosi 2415,5 MW.

Źródło/fot.: PAP

Zobacz podobne

Polski Związek Wędkarski otrzymał nowy sprzęt do walki z kłusownictwem

KM

Eksport tarczą dla polskiej gospodarki

Autor

Sawicki: Bitwa o polską energetykę rozgorzeje na morzu. Trwa poszukiwanie sojuszników offshore

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie