Polski Portal Morski
Aktualności

PGE Energia Odnawialna ma wykonawców pięciu nowych farm PV o mocy 17 MW

PGE Energia Odnawialna rozstrzygnęła przetargi na budowę pięciu farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 17 MW – poinformowała we wtorek spółka. Nowe instalacje powstaną w województwach wielkopolskim i lubuskim i mają być gotowe w połowie 2023 r.

Jak poinformowała PGE Energia Odnawialna, farmy powstaną na wydzierżawionych gruntach prywatnych. Wszystkie zostaną zbudowane z wykorzystaniem nowoczesnych modułów fotowoltaicznych o mocy minimum 500 W każdy.

Największą inwestycją będzie 8 MW farma Pasterzowice w powiecie żagańskim. W powiecie krotoszyńskim powstanie farma o mocy 5 MW, w powiecie gnieźnieńskim powstać ma 2 MW farma Ruchocinek, a w powiecie nowosolskim dwie 1 MW elektrownie Siedlisko 1 i Siedlisko 2.

Jak przypomniała spółka, w 2022 r. uruchomi 19 farm fotowoltaicznych o mocy do 1 MW, a w tym samym czasie zamierza uzyskać pozwolenia na budowę elektrowni PV o łącznej mocy około 260 MW. W kolejnych latach, gdy ten proces przyspieszy, PGE EO będzie mogła rokrocznie ogłaszać przetargi na ponad 300 MW w energetyce słonecznej – zaznaczyła spółka.

PGE Energia Odnawialna to spółka z Grupy Kapitałowej PGE. Posiada 20 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, cztery elektrownie szczytowo-pompowe oraz pięć farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich instalacji wynosi 2415,5 MW.

Źródło/fot.: PAP

Zobacz podobne

Specustawa ma ułatwić kluczowe inwestycje na Odrze; powstanie też Inspekcja Wodna

JK

Okręty NATO w Szczecinie

Autor

W Gdyni zakończyły się mistrzostwa świata juniorów w olimpijskich klasach Laser i Laser Radial – informacja prasowa

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie