Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo Ważne

Premier Morawiecki: otwierany dzisiaj kanał żeglugowy, to droga wolności, nowych szans i nowych możliwości

Otwierany dzisiaj kanał żeglugowy, to droga wolności, nowych szans i nowych możliwości; jest świadectwem woli, sprawczości, dążenia do Polski silnej, niezależnej i suwerennej – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości oficjalnego otwarcia kanału przez Mierzeję Wiślaną.

„Otwierany dzisiaj kanał żeglugowy, to droga wolności, nowych szans i nowych możliwości. Zrywamy dzisiaj, symbolicznie w dniu 83. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę, ostatnie pęta naszej w gruncie rzeczy zależności, naszego uzależnienia od Związku Radzieckiego, a później od Federacji Rosyjskiej” – mówił szef rządu.

Podkreślał też, że Morze Bałtyckie jest wielką szansą Rzeczypospolitej. „Morze Bałtyckie daje nam niesamowite szanse rozwojowe” – mówił, dodając, że musi to być wykorzystane.

„Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną jest świadectwem woli, sprawczości, dążenia do Polski silnej, niezależnej i suwerennej” – ocenił Morawiecki. 

źródło pap, fot. DK

Zobacz podobne

Mimo rozbudowy portu we Fromborku turyści z Mierzei mogą dotrzeć przez Zalew do miasta Kopernika

JK

Tunel w Świnoujściu. Pierwszy asfalt już położony.

BS

W Porcie Gdynia przeładowuje się wszystko

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie