Polski Portal Morski
Aktualności Offshore Ważne

Nowy statek badawczy AMBER CECILIA podnióśł polską banderę

MEWO to Polska nowoczesna firma na europejskim rynku offshore. Firmie udało się zakupić i zarejestrować pod polską banderą specjalistyczny statek do obsługi projektów Offshore.


Ponad 60 metrowy, wielozadaniowy statek badawczy „AMBER CECILIA” o pojemności 1310 BRT, będzie służył przede wszystkim do prac geotechnicznych, geofizycznych, serwisowych oraz obsługi pojazdów podwodnych ROV, na rzecz powstających na obszarze polskiej EEZ Morskich Farm Wiatrowych.

Statek został zakupiony przez prywatnych polskich inwestorów, wśród których jest wielu pracowników firmy MEWO S.A. Oprócz polskiego armatora i biało-czerwonej bandery statek jest również w 100% obsadzony polską załogą i obsługiwany przez polskie agencje, urzędy i podmioty certyfikujące. Jest to sytuacja bezprecedensowa, gdyż według statystyk Izby Morskiej jest to pierwszy konwencyjny statek tego typu wpisany do Polskiego Rejestru Okrętowego po 1989 roku. Mamy zatem nadzieję, że będzie to iskra do odrodzenia się floty statków pod polską banderą, szczególnie tak potrzebnych specjalistycznych jednostek dla rynku Offshore.

MEWO S.A. nowoczesna firma działająca na europejskim rynku offshore i największa w Polsce niezależna firma świadcząca usługi w zakresie badań i pomiarów środowiskowych, geofizycznych oraz geotechnicznych. Dostarcza usługi i rozwiązania dla morskich sektorów energetycznych na Morzu Bałtyckim, Morzu Śródziemnym i południowej części Morza Północnego w zakresie ropy i gazu, odnawialnych źródeł energii, telekomunikacji podmorskiej i badań morza.

źródło/ fot. MEWO in


Zobacz podobne

Polska zbudowała swoją niezależność energetyczną od Rosji

BS

Wiceszef MSZ: Baltic Pipe ma duże znaczenie nie tylko dla Polski, ale całej Europy Środkowej

AB

The Ocean Race Europe: wyścig Lorient – Cascais zakończony. Sailing Poland tuż za podium.

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie