Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Polferries zacieśnia współpracę z Uniwersytetem Morskim w Gdyni

Podczas tegorocznego Święta Szkoły Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dokonano uroczystego podpisania porozumienia o współpracy między uczelnią, a Polską Żeglugą Bałtycką S.A. Dokument sygnowali JM Rektor UMG prof. dr hab. inż. Adam Weintrit oraz Prezes Zarządu PŻB S.A. Andrzej Madejski. Dokument porządkuje i zacieśnia dotychczasową współpracę, regulując wiele kwestii, w tym m.in. organizację praktyk oraz staży na pokładach promów Polferries.

„Studenci i absolwenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbywający na naszych promach praktyczną naukę zawodu potwierdzają, że uczelnia gwarantuje wysoki poziom przygotowania do pracy na statkach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy i wierzymy, że podpisane dzisiaj porozumienie jest kolejnym krokiem ku jej intensyfikacji.” – wskazał Prezes Zarządu PŻB S.A. Andrzej Madejski.


„Cenimy sobie współpracę z Polską Żeglugą Bałtycką” mówi prof. dr hab. inż. Adam Weintrit, Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.  „Dzięki podpisanemu dziś porozumieniu rozszerzamy zakres współpracy o wsparcie merytoryczne, badawcze i eksperckie, które realizowane będzie przez pracowników UMG” – dodaje JM Rektor UMG.

Uczelnia oraz Polferries zobowiązały się do wzajemnej wymiany wiedzy oraz doświadczenia podczas wspólnie organizowanych wykładów i zajęć. Współpraca ma być również podjęta w obszarze realizacji projektów badawczych i wdrażania innowacyjnych rozwiązań technicznych, a także w zakresie przygotowania wniosków o dofinansowanie działalności badawczo‑rozwojowej. UMG ma zapewnić wsparcie merytoryczne, badawcze i ekspercie dla PŻB S.A., natomiast armator ma współpracować z uczelnią w zakresie opracowywania tematów prac dyplomowych. Obie strony zobowiązały się także do wdrażania innowacyjnych rozwiązań.

źródło/ fot. mat. prasowy

Zobacz podobne

Wiceminister infrastruktury o gospodarce morskiej w 2022 roku

BS

Wiceszef MSZ: uważamy, że nie jest za późno na zatrzymanie Nord Stream 2 mimo jego zaawansowania

KM

Stocznia Gryfia nie zwalnia tempa- wszystkie doki zapełnione

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie