Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Największe porty chcą współpracować z Elblągiem. „Potoki towarów jeszcze nie płyną”

Polskie porty, zrzeszone w Krajowej Izbie Gospodarki Morskiej, są zainteresowane postępami w budowie nowej drogi wodnej z Bałtyku na Zalew Wiślany. Izba od początku wspiera tę inwestycję.

Port Morski w Elblągu jest w stałym kontakcie z Gdańskiem, Gdynią i Szczecinem. Największe porty od lat mają plany współpracy z Elblągiem. Poruszane one były także na ostatnim posiedzeniu Krajowej Izy Gospodarki Morskiej.

Potoki towarów jeszcze nie płyną, bo na razie gotowa jest pierwsza część inwestycji, ale my już pracujemy nad tym, by po jej zakończeniu kontrahenci mieli informacje odnoście elbląskiego portu, możliwości żeglugowych i potencjału naszego rynku– przyznał dyrektor elbląskiego portu Arkadiusz Zgliński.

Dyrektor Portu Morskiego w Elblągu zasiada w radzie głównego oddziału Krajowej Izby Gospodarki Morskiej. Są też oddziały zachodniopomorski i pomorski. Przynależność do tej organizacji wiąże się nie tylko kontaktami z największymi portami, ale też wspieraniem armatorów i kontrahentów specjalizujących się w przeładunkach i transporcie towarów drogą morską.

Źródło/RadioOlsztyn.pl/fot.A.Pastuszka

Zobacz podobne

Nowe patrolowce dla Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego

KM

Przebudowa Kanału Dębickiego idzie pełną parą!

KM

Wymiana siłowni na polskich małych okrętach rakietowych typu Orkan

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie