Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Kołobrzeski port odrabia straty sprzed pandemii

W ciągu ostatnich miesięcy port w Kołobrzegu odnotował wzrost tonażu przeładowanych towarów. Obsłużył też setki tysięcy turystów.

W ciągu ostatniego roku w porcie przeładowano 170 tysięcy ton towarów. Aż 46% to nowy wolumen, który wcześniej w Kołobrzegu nie występował.

Prezes Zarządu Portu Morskiego Artur Lijewski mówi, że nowymi ładunkami były głównie towary tupu agro.

– Pojawiła się w porcie kukurydza, której dotychczas nie było. Taki ładunek jak żelazo, krzem, jak również komponenty do paszy, śruta słonecznikowa, czy wysłodki buraczane. Są to ładunki, które nigdy w Kołobrzegu nie były – mówi Lijewski.

Wiele z tych towarów docierało do Kołobrzegu z Ukrainy, dzięki wykorzystaniu nieużywanej przez port latami infrastruktury kolejowej.

Istotną gałęzią rozwoju portu jest również turystyka. W ciągu roku na statkach żeglugi redowej przyjęto 290 tysięcy pasażerów i blisko 1000 jachtów, które na swoich pokładach miały załogi liczące 2600 osób. Najliczniej obecne w kołobrzeskim porcie jachtowym były jednostki pływające pod polską banderą. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajęli goście z Niemiec.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: FB/Port Kołobrzeg

Zobacz podobne

Zakończyła się budowa Publicznego Terminala Promowego w Gdyni

BS

Most nad Regalicą coraz bliżej. Wojewoda Zachodniopomorski podpisał decyzję lokalizacyjną

Autor

Poprawi się bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w rejonie Sandomierza

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie