Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Kołobrzeski port odrabia straty sprzed pandemii

W ciągu ostatnich miesięcy port w Kołobrzegu odnotował wzrost tonażu przeładowanych towarów. Obsłużył też setki tysięcy turystów.

W ciągu ostatniego roku w porcie przeładowano 170 tysięcy ton towarów. Aż 46% to nowy wolumen, który wcześniej w Kołobrzegu nie występował.

Prezes Zarządu Portu Morskiego Artur Lijewski mówi, że nowymi ładunkami były głównie towary tupu agro.

– Pojawiła się w porcie kukurydza, której dotychczas nie było. Taki ładunek jak żelazo, krzem, jak również komponenty do paszy, śruta słonecznikowa, czy wysłodki buraczane. Są to ładunki, które nigdy w Kołobrzegu nie były – mówi Lijewski.

Wiele z tych towarów docierało do Kołobrzegu z Ukrainy, dzięki wykorzystaniu nieużywanej przez port latami infrastruktury kolejowej.

Istotną gałęzią rozwoju portu jest również turystyka. W ciągu roku na statkach żeglugi redowej przyjęto 290 tysięcy pasażerów i blisko 1000 jachtów, które na swoich pokładach miały załogi liczące 2600 osób. Najliczniej obecne w kołobrzeskim porcie jachtowym były jednostki pływające pod polską banderą. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajęli goście z Niemiec.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: FB/Port Kołobrzeg

Zobacz podobne

DCT Gdańsk największy terminal kontenerowy na Bałtyku

BS

Historyczny rekord na spływie przełomem Dunajca

BS

Ktoś podszywa się pod konto Polska Morska

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie