Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Ukraina/ Doradca prezydenta: nie mamy nic wspólnego z sabotażem na Nord Stream

Ukraina nie ma nic wspólnego z sabotażem gazociągów Nord Stream – oświadczył doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak, komentując doniesienia „New York Timesa”, że za wysadzeniem trzech rur tej magistrali mogła stać proukraińska grupa sabotażystów.

„(…) Ukraina nie ma żadnego związku ze zdarzeniami na Morzu Bałtyckim i nie posiada informacji na temat +proukraińskich grup sabotażowych+. Co stało się z gazociągami Nord Stream? +One zatonęły+, jak to się mówi w samej Federacji Rosyjskiej…” – napisał Podolak na Twitterze (https://tinyurl.com/66vhes4d).

Nowo zdobyte informacje wskazują, że za wysadzeniem trzech rur gazociągów Nord Stream 1 i 2 we wrześniu ub.r. stała proukraińska grupa sabotażystów – przekazał we wtorek „New York Times”, powołując się na amerykańskich oficjeli . Jednocześnie – według cytowanych źródeł – nie ma dowodów wskazujących na to, by grupa działała na zlecenie ukraińskich władz.

źródło PAP/ fot. TT

Zobacz podobne

Komisja podała przyczyny wypadku jachtu Delphia 24, w którym zginęło trzech żeglarzy

BS

Tunel w Świnoujściu – postępy prac

BS

Wody Polskie przekazują inspektoratom ochrony środowiska blisko 23 mln zł

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie