Polski Portal Morski
Aktualności

Rząd zajmie się dziś projektem ustawy dot. wspierania zrównoważonego rozwoju sektora rybackiego

Rząd zajmie się w środę projektem ustawy o wspieraniu zrównoważonego rozwoju sektora rybackiego z udziałem Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury na lata 2021–2027 – wynika z porządku obrad Rady Ministrów.

Jak przekazano w uzasadnieniu projektu, jego celem jest „opracowanie regulacji prawnych dających podstawę wdrażania Programu Operacyjnego +Rybactwo i Morze+ na lata 2021–2027”.

„Projektowana ustawa będzie regulować kwestie treści i struktury przyszłego programu operacyjnego w szczególności podziału na priorytety oraz środki” – wskazano.

Większość rozwiązań przyjętych w projekcie ma opierać się o rozwiązania funkcjonujące w okresie programowania 2007–2013 oraz 2014–2020.

„Rozwiązania analogiczne do obecnych zostaną zastosowane w przypadku warunków przyznania i zwrotu pomocy finansowej, sprawozdawczości, monitoringu, ewaluacji czy kontroli” – zaznaczono w uzasadnieniu projektu.

Jak dodano „z uwagi na fakt, iż projekt nowego rozporządzenia w sprawie Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury przewiduje również nowe obszary wsparcia, takie jak działania z zakresu bezpieczeństwa na morzu, czy szeroko pojętego wsparcia niebieskiej gospodarki – projektowana ustawa odnosić się będzie również do tych zagadnień”.

Różnicą, w stosunku do rozwiązań ustawowych przyjętych w obecnej perspektywie finansowej (2014–2020) będzie podział instytucjonalny.

Rolę instytucji pośredniczących pełnić będą wojewodowie: zachodniopomorski, pomorski, warmińsko – mazurski, wielkopolski i lubelski. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pełnić będzie rolę instytucji pośredniczącej w zakresie wypłaty przyznanej pomocy.

źródło PAP/ fot. Shutterstock

Zobacz podobne

Port Szczecin. Obciążenia na nabrzeżu Czeskim rozpoczęte

AB

Rosyjska flota handlowa próbując omijać sankcje, zagraża światowej żegludze

BS

Na Morzu Czarnym płonie rosyjski okręt zaopatrzenia

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie