Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Przebudowa infrastruktury drogowo- kolejowej w Porcie Gdansk

Port Gdańsk wchodzi w decydującą fazę projektu : „Rozbudowa i modernizacja węzłów sieci bazowej w Porcie morskim w zakresie dostępowej infrastruktury drogowo-kolejowej.

Port Gdańsk rozbudowując infrastrukturę dostępową od strony lądu, podwyższa standardy obsługi, zwiększa konkurencyjność i umacniania pozycję na Bałtyku.

Budowa oraz przebudowa infrastruktury drogowej o łącznej długości 1,6km oraz infrastruktury kolejowej o długości około 6km poprawi dostęp do Portu oraz umożliwi rozwój połączeń multimodalnych między terminalami, a siecią bazową TEN-T. W zakres inwestycji wchodzi m.in. przebudowa układu kolejowego i drogowego pomiędzy Nabrzeżem Przemysłowym, a ulicą Ku Ujściu oraz pomiędzy ulicą Chemików, a przyczółkiem przeprawy promowej w ciągu ulicy Bosmańskiej przez Kanał Kaszubski.

Wartość Projektu to 90 mln złotych, a dofinansowanie z UE wynosi 20%. Zakończenie Projektu planowane jest na koniec tego roku.

źródło / fot.Port Gdańsk

Zobacz podobne

Kolejna obniżka ceny gazu dla biznesu

KM

PGE i Ørsted zakontraktowały statki do instalacji kabli dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica

AB

Zysk netto Grupy PGE w I półroczu wyniósł 2,72 mld zł

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie