Polski Portal Morski
Aktualności

Rząd Niemiec kupił rury, które były przeznaczone dla gazociągu Nord Stream 2; wykorzysta je do budowy terminalu LNG

Rury, które były przeznaczone dla gazociągu Nord Stream 2, mają zostać wykorzystane przy budowie planowanego terminalu LNG u wybrzeży bałtyckiej wyspy Rugia. Rząd Niemiec zakupił w tym celu zapasowe rury z gazociągu – potwierdziło w poniedziałek wieczorem w Berlinie ministerstwo gospodarki.

Według informacji portalu gazety „Ostsee-Zeitung” zakupiono kilka tysięcy rur. Ministerstwo stwierdziło: „Nie możemy podać żadnych informacji na temat liczby rur i kosztów, ponieważ umowy zostały zakwalifikowane jako poufne”.

Według wcześniejszych informacji rządu landu Meklemburgia-Pomorze Przednie rury Nord Stream 2 o łącznej długości 60 km są przechowywane w Sassnitz na Rugii. Ministerstwo podkreśliło, że wszystkie kwestie związane z sankcjami zostały wyjaśnione ze sprzedającym, spółką Nord Stream 2 AG.

Niemiecki rząd chce zbudować u wybrzeży Rugii pływający terminal skroplonego gazu ziemnego (LNG). Obiekt ma pomóc w zabezpieczeniu dostaw gazu dla Niemiec, ponieważ nie otrzymują one już gazu z Rosji. Budowa gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie została zakończona. Jednak w związku z inwazją Rosji na Ukrainę nie wszedł on do eksploatacji – pisze agencja dpa.

źródło PAP/ fot. Sean Gallup/Getty Images

Zobacz podobne

Pogłębianie toru wodnego z pokładu pogłębiarki Vox Amalia

BS

Prezydent o rezygnacji z rosyjskich dostaw gazu i planach budowy kolejnego gazoportu w Gdańsku

KM

ZMPSiŚ niestrudzony w walce z pandemią

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie