Polski Portal Morski
Aktualności

Rząd Niemiec kupił rury, które były przeznaczone dla gazociągu Nord Stream 2; wykorzysta je do budowy terminalu LNG

Rury, które były przeznaczone dla gazociągu Nord Stream 2, mają zostać wykorzystane przy budowie planowanego terminalu LNG u wybrzeży bałtyckiej wyspy Rugia. Rząd Niemiec zakupił w tym celu zapasowe rury z gazociągu – potwierdziło w poniedziałek wieczorem w Berlinie ministerstwo gospodarki.

Według informacji portalu gazety „Ostsee-Zeitung” zakupiono kilka tysięcy rur. Ministerstwo stwierdziło: „Nie możemy podać żadnych informacji na temat liczby rur i kosztów, ponieważ umowy zostały zakwalifikowane jako poufne”.

Według wcześniejszych informacji rządu landu Meklemburgia-Pomorze Przednie rury Nord Stream 2 o łącznej długości 60 km są przechowywane w Sassnitz na Rugii. Ministerstwo podkreśliło, że wszystkie kwestie związane z sankcjami zostały wyjaśnione ze sprzedającym, spółką Nord Stream 2 AG.

Niemiecki rząd chce zbudować u wybrzeży Rugii pływający terminal skroplonego gazu ziemnego (LNG). Obiekt ma pomóc w zabezpieczeniu dostaw gazu dla Niemiec, ponieważ nie otrzymują one już gazu z Rosji. Budowa gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie została zakończona. Jednak w związku z inwazją Rosji na Ukrainę nie wszedł on do eksploatacji – pisze agencja dpa.

źródło PAP/ fot. Sean Gallup/Getty Images

Zobacz podobne

Fregata rakietowa ORP „Gen. T. Kościuszko”powróciła do domu

AB

Egipt/ Kanał Sueski zablokowany przez ogromny kontenerowiec

MZ

Porozumienie krajów UE w sprawie uprawnień do połowów ryb

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie