Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

PGZ Stocznia Wojenna. Budowa nowych hal postępuje w imponującym tempie!

Budowa nowych hal, w których powstaną fregaty Miecznik posuwa się w naprawdę imponującym tempie! 20 września na szczycie Hali Kadłubowej PGZ Stocznia Wojenna pojawił się pierwszy element konstrukcji dachowej. Hala będzie wysoka aż na 43 m (46 m uwzględniając urządzenia, które znajdą się na dachu) i będzie to największa tego typu budowla w polskim przemyśle stoczniowym.

Najważniejszym zadaniem tej inwestycji jest budowa nowej hali, w której integrowane będą kadłuby trzech ultranowoczesnych fregat dla Marynarki Wojennej RP powstających w ramach Programu Miecznik. Zgodnie z projektem powierzchnia zabudowy wyniesie blisko 6 tys. m2. Wysokość hali – 43 m (a nawet 46 m wliczając zamontowane na dachu zespół urządzeń do wentylacji) – będzie ją czyniła najwyższą halą w polskim przemyśle stoczniowym i jednym z największych tego typu obiektów w Europie.

Źródło, fot. PGZ Stocznia Wojenna

Zobacz podobne

Na Westerplatte rozpoczęły się obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

BS

Wojna w Ukrainie zmieniła transport, to szansa dla polskich portów 

BS

Rosja/ Gazprom: gaz płynący do Niemiec wraca rewersem do Polski i na Ukrainę

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie