Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

PGZ Stocznia Wojenna. Budowa nowych hal postępuje w imponującym tempie!

Budowa nowych hal, w których powstaną fregaty Miecznik posuwa się w naprawdę imponującym tempie! 20 września na szczycie Hali Kadłubowej PGZ Stocznia Wojenna pojawił się pierwszy element konstrukcji dachowej. Hala będzie wysoka aż na 43 m (46 m uwzględniając urządzenia, które znajdą się na dachu) i będzie to największa tego typu budowla w polskim przemyśle stoczniowym.

Najważniejszym zadaniem tej inwestycji jest budowa nowej hali, w której integrowane będą kadłuby trzech ultranowoczesnych fregat dla Marynarki Wojennej RP powstających w ramach Programu Miecznik. Zgodnie z projektem powierzchnia zabudowy wyniesie blisko 6 tys. m2. Wysokość hali – 43 m (a nawet 46 m wliczając zamontowane na dachu zespół urządzeń do wentylacji) – będzie ją czyniła najwyższą halą w polskim przemyśle stoczniowym i jednym z największych tego typu obiektów w Europie.

Źródło, fot. PGZ Stocznia Wojenna

Zobacz podobne

Niemcy/ Media o porozumieniu RFN z USA w sprawie Nord Stream 2: triumf Merkel

BS

Port Gdańsk jest przygotowany na wzmożony ruch samochodów ciężarowych ze zbożem

BS

Zbliża się Willy. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie