Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka

Latem zakończą się pracę nad niechorskim molo

 W marcu 2023 r. rozpoczął się remont niechorskiego mola. Prace przebiegają zgodnie z planem i mają zakończyć się w lipcu 2023 roku. Wykonawcą inwestycji tj. szczecińską firmą – Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych RUSIECKI Adam Rusiecki Sp. z o.o.

Zadanie pod nazwą „Remont pirsu w Niechorzu wraz ze zmianą sposobu użytkowania z funkcji przeładunkowej na spacerowo-turystyczną” jest długo oczekiwaną przez turystów i mieszkańców inwestycją związaną z udostępnieniem zamkniętego od kilku lat traktu spacerowego, niewątpliwej atrakcji Wybrzeża Rewalskiego.

Wartość inwestycji, przygotowywanej do realizacji od 2019 roku, to 3.103.771,30 złotych.

Wykonawca prac, zgodnie z podpisaną umową, ma czas na ich realizację do lipca 2023r. Zadanie to jak każde prace hydrotechniczne wiąże się z trudnymi do przewidzenia okolicznościami. Zasadniczą rolę odgrywa surowa i zmienna pogoda. Zagadką dla wykonawcy jest również stan podwodnej, niewidocznej części żelbetowego pomostu.

Projekt remontu pirsu obejmuje naprawę podpór pomostu, rewitalizację ścian bocznych spodu i nawierzchni pomostu, remont polerów, wymianę drabinek wejściowych.

Na wyremontowanym pirsie zamontowane zostaną balustrady, ławki, oświetlenie oraz stanowisko ratownicze i światło nawigacyjne.

źródło media/ fot. https://www.facebook.com/photo?fbid=1855601488098729&set=pcb.1855601638098714

Zobacz podobne

„Czajka” po udanej operacji

BS

Pogłębianie toru wodnego z pokładu pogłębiarki Vox Amalia

BS

Ptaki polskiego wybrzeża

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie