Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka

Latem zakończą się pracę nad niechorskim molo

 W marcu 2023 r. rozpoczął się remont niechorskiego mola. Prace przebiegają zgodnie z planem i mają zakończyć się w lipcu 2023 roku. Wykonawcą inwestycji tj. szczecińską firmą – Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych RUSIECKI Adam Rusiecki Sp. z o.o.

Zadanie pod nazwą „Remont pirsu w Niechorzu wraz ze zmianą sposobu użytkowania z funkcji przeładunkowej na spacerowo-turystyczną” jest długo oczekiwaną przez turystów i mieszkańców inwestycją związaną z udostępnieniem zamkniętego od kilku lat traktu spacerowego, niewątpliwej atrakcji Wybrzeża Rewalskiego.

Wartość inwestycji, przygotowywanej do realizacji od 2019 roku, to 3.103.771,30 złotych.

Wykonawca prac, zgodnie z podpisaną umową, ma czas na ich realizację do lipca 2023r. Zadanie to jak każde prace hydrotechniczne wiąże się z trudnymi do przewidzenia okolicznościami. Zasadniczą rolę odgrywa surowa i zmienna pogoda. Zagadką dla wykonawcy jest również stan podwodnej, niewidocznej części żelbetowego pomostu.

Projekt remontu pirsu obejmuje naprawę podpór pomostu, rewitalizację ścian bocznych spodu i nawierzchni pomostu, remont polerów, wymianę drabinek wejściowych.

Na wyremontowanym pirsie zamontowane zostaną balustrady, ławki, oświetlenie oraz stanowisko ratownicze i światło nawigacyjne.

źródło media/ fot. https://www.facebook.com/photo?fbid=1855601488098729&set=pcb.1855601638098714

Zobacz podobne

Terminal LNG w Świnoujściu zwiększa usługę załadunku LNG na cysterny o ponad 40 proc.

KM

PGZ. Powstało konsorcjum do budowy fregat Miecznik

AB

Spotkanie z prezesem portu Ystad w Ministerstwie Infrastruktury

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie