Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Na brzeg Morza Czarnego fale wynoszą po powodzi odpady, sprzęty, nawet lodówkę

Mieszkańcy Odessy fotografują na miejscowych plażach przedmioty, które trafiły do Morza Czarnego w wyniku zniszczenia przez Rosjan zapory w Nowej Kachowce na Dnieprze. To fragmenty okien, mebli, a nawet lodówka – podał w piątek portal Ukraińska Prawda.

Na opublikowanych zdjęciach widać np. ramę okna, butlę gazową i inne odpady. Morze wyrzuca na brzeg również wiele małych zwierząt morskich i gałęzie drzew. W mediach społecznościowych pojawiły się doniesienia, że ktoś widział unoszący się na falach dach.

Dowództwo Operacyjne Południe armii ukraińskiej opublikowało nagranie wideo, na którym widać spienione i brudne wody u wybrzeża, na których kołysze się metalowa beczka. Oto „następstwa katastrofy spowodowanej przez człowieka w obwodzie chersońskim dla obwodu odeskiego” – głosi podpis. (https://www.youtube.com/watch?v=LJmTNca1xv0)

Rosjanie wysadzili zaporę na Dnieprze w Nowej Kachowce (obwód chersoński), tworzącą rozciągający się na 240 km Zbiornik Kachowski – powiadomiły we wtorek władze Ukrainy. Zlokalizowana na zaporze hydroelektrownia została całkowicie zniszczona. Woda zalała dziesiątki miejscowości, powodując katastrofę humanitarną i ekologiczną. 

Źródło/PAP/fot/TVPInfo.pl

Zobacz podobne

Bezzałogowiec hydrograficzny dla Marynarki Wojennej

BS

Grecja oskarża Turcję o próbę eskortowania motorówki z migrantami na greckie wody

BS

Najnowsze informacje w sprawie Odry. Ukazał się raport końcowy

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie