Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Na brzeg Morza Czarnego fale wynoszą po powodzi odpady, sprzęty, nawet lodówkę

Mieszkańcy Odessy fotografują na miejscowych plażach przedmioty, które trafiły do Morza Czarnego w wyniku zniszczenia przez Rosjan zapory w Nowej Kachowce na Dnieprze. To fragmenty okien, mebli, a nawet lodówka – podał w piątek portal Ukraińska Prawda.

Na opublikowanych zdjęciach widać np. ramę okna, butlę gazową i inne odpady. Morze wyrzuca na brzeg również wiele małych zwierząt morskich i gałęzie drzew. W mediach społecznościowych pojawiły się doniesienia, że ktoś widział unoszący się na falach dach.

Dowództwo Operacyjne Południe armii ukraińskiej opublikowało nagranie wideo, na którym widać spienione i brudne wody u wybrzeża, na których kołysze się metalowa beczka. Oto „następstwa katastrofy spowodowanej przez człowieka w obwodzie chersońskim dla obwodu odeskiego” – głosi podpis. (https://www.youtube.com/watch?v=LJmTNca1xv0)

Rosjanie wysadzili zaporę na Dnieprze w Nowej Kachowce (obwód chersoński), tworzącą rozciągający się na 240 km Zbiornik Kachowski – powiadomiły we wtorek władze Ukrainy. Zlokalizowana na zaporze hydroelektrownia została całkowicie zniszczona. Woda zalała dziesiątki miejscowości, powodując katastrofę humanitarną i ekologiczną. 

Źródło/PAP/fot/TVPInfo.pl

Zobacz podobne

Urząd Morski w Szczecinie zbuduje nowe nabrzeża

BS

Sri Lanka/ Od tygodnia płonie wypełniony chemikaliami kontenerowiec

AB

GAZ-SYSTEM wspólnie ze służbami bezpieczeństwa państwa chroni Terminal LNG w Świnoujściu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie