Polski Portal Morski
Aktualności

W. Brytania/ Resort obrony: Rosja wykorzystuje delfiny do obrony bazy morskiej na Krymie

W ramach wzmacniania bezpieczeństwa bazy marynarki wojennej na okupowanym Krymie Rosja zwiększyła wykorzystanie ssaków morskich, w tym delfinów butlonosych, które najprawdopodobniej mają powstrzymywać nurków ukraińskich – podało w piątek brytyjskie ministerstwo obrony.

Jak poinformowano w codziennej aktualizacji wywiadowczej, od lata 2022 r. rosyjska marynarka wojenna zainwestowała w znaczne wzmocnienie bezpieczeństwa głównej bazy Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu. Obejmuje to co najmniej cztery warstwy sieci i wysięgników wzdłuż wejścia do portu, a w ostatnich tygodniach ochrona ta została najprawdopodobniej wzmocniona przez zwiększoną liczbę wyszkolonych ssaków morskich.

Na zamieszczonych zdjęciach https://twitter.com/DefenceHQ/status/1672118745991397376/photo/3 pokazano, że niemal podwojony został obszar pływających zagród dla ssaków w porcie, w których najprawdopodobniej znajdują się delfiny butlonose. Na wodach arktycznych marynarka wojenna wykorzystuje również białuchy arktyczne i foki. Dodano, że Rosja wyszkoliła zwierzęta do szeregu misji, ale te trzymane w porcie w Sewastopolu są najprawdopodobniej przeznaczone do zwalczania nurków wroga. 

Źródło/PAP/fot.TVPInfo.pl

Zobacz podobne

Naukowcy z Akademii Morskiej w Szczecinie wraz z policją monitorują akweny

BS

ZAKOŃCZENIE WOJNY W EUROPIE – III RZESZA KAPITULUJE!

PL

Sejmowa komisja przyjęła poprawki Senatu do noweli ustawy o żegludze śródlądowej

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie