Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka

Kołobrzeg przygotowuje się do otwarcia sezonu. Na odwiedzających kurort czeka wiele wydarzeń

Koncert na otwarcie lata, spektakle teatralne, muzyka w katedrze, opera i operetka, jarmark, zawody sportowo-rekreacyjne, kino plenerowe, wakacyjne miasteczka aktywności – to tylko niektóre propozycje kulturalno-sportowe, z których będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy, jak i przebywający w Kołobrzegu turyści.

Tadeusz Kielar, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu zaznaczył, że z oferty miasta będą mogli skorzystać wszyscy, zarówno dorośli, jak i dzieci. – Stawiamy na muzykę, ale na dobrym poziomie – powiedział. Równorzędną propozycją ma być teatr uliczny: – Przez sześć dni – w południe dla dzieci, a wieczorem dla dorosłych – będą grane spektakle na Skwerze Pionierów. Do tego przygotowaliśmy dwie parady, z korowodem teatralnym – dodał.

Sztandarowym punktem kołobrzeskiej oferty kulturalnej jest PRO JAZZ Festiwal, który co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem: – Działamy już 12 lat, dlatego trudniej zaskoczyć naszą publiczność. W ostatnich latach gościliśmy Urszulę Dudziak i Leszka Możdżera. Tym razem zagra u nas Nigel Kennedy – powiedział Tadeusz Kielar.

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska podkreśliła, że to jedna z najbogatszych letnich ofert kulturalnych w historii uzdrowiska: – Wydarzeń jest bardzo dużo. Staramy się trafić w gust wielu, szczególnie kołobrzeżan. Przygotowaliśmy sporo imprez, zainteresowani będą musieli czasem dokonać wyboru, która z nich odpowiada im bardziej.

Pierwszy koncert z okazji oficjalnego otwarcia lata odbędzie się w najbliższą sobotę na Plaży Centralnej przy molo. Przed kołobrzeską publicznością wystąpią m.in. Viki Gabor, IRA i Blue Cafe.

Źródło/ prk24.pl/ Fot. pixabay.com

Zobacz podobne

Rosyjska Flota Czarnomorska osłabiona po stracie samolotów na Krymie

KM

PRS akredytowaną jednostką certyfikującą bezzałogowe systemy powietrzne

KM

Odwiert geotermalny, który ma mieć 7 km głębokości – na półmetku; natrafiono na gorące źródła

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie