Polski Portal Morski
Aktualności

Czas na wielki finał The Ocean Race. Przed polskim jachtem WindWhisper ostatni wyścig portowy 

Na ten weekend w Genui zaplanowano The Grand Finale legendarnych regat The Ocean Race. W sobotnie popołudnie wielotysięczna publiczność obejrzy wyścig portowy. Załodze polskiego jachtu WindWhisper towarzyszyć będzie szczególny gość – zwycięzca licytacji, z której środki wsparły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Emocje po zakończeniu oceanicznej fazy the Ocean Race jeszcze nie zdążyły opaść, a już czekają nas kolejne. Po bezdyskusyjnym zwycięstwie w ostatnim etapie dookoła Europy – z Hagi do Genui, załoga WindWhisper Racing Team miała okazję złapać trochę oddechu przed finałowym weekendem. W sobotę, 1 lipca, wybrzmi ostatni akord legendarnych regat. Wszystkie ekipy przygotowują się do finałowego wyścigu portowego. Po trzech rozegranych wyścigach kolejność wygląda następująco:

WindWhisper Racing Team (Polska) – 17 punktów

Team JAJO (Niderlandy) – 11 punktów

Mirpuri/Trifork Racing Team (Dania) – 7 punktów

Viva México (Meksyk) – 6 punktów

Austrian Ocean Racing powered by Team Genova (Austria) – 5 punktów

Ambersail 2 (Litwa) – 0 punktów

Do triumfu w klasyfikacji generalnej The Ocean Race VO65 Sprint Cup, WindWhisper Racing Team ma zatem szansę dołożyć kolejny puchar, za wyścigi portowe. Czy tak się stanie, przekonamy się w sobotę. Cegiełkę do triumfu będzie mógł dołożyć zwycięzca lutowej licytacji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który za niebagatelną kwotę 40 400 zł wylicytował start jako gość na pokładzie jachtu WindWhisper.

Również w sobotę, w imponującym miasteczku The Ocean Race w Genui odbędzie się oficjalna ceremonia zakończenia półrocznego cyklu regat połączona z dekoracją zwycięzców. Przypomnijmy, że wyniki wyścigów portowych nie mają wpływu na tabelę generalną The Ocean Race VO65 Sprint Cup, która już się nie zmieni. Z trzema etapowymi wygranymi, triumfator mógł być tylko jeden – to polski jacht WindWhisper:

1. WindWhisper Racing Team (Polska) – 18 punktów

2. Team JAJO (Niderlandy) – 14 punktów

3. Austrian Ocean Racing powered by Team Genova (Austria) –10 punktów

4. Viva México (Meksyk) – 8 punktów

5. Trifork – Mirpuri Racing Team (Dania) – 7 punktów

6. Ambersail 2 (Litwa) – 3 punkty

W finałowym wyścigu portowym regat The Ocean Race, WindWhisper Racing Team wystartuje w składzie:

Pablo Arrarte – skipper

Aksel Magdahl

Marcin Sutkowski

Mateusz Gwóźdź

Kacper Gwóźdź

Stanisław Bajerski

Szymon Cierzan

Liz Wardley

Gemma Jones

Arianne van de Loosdrecht

Tomasz Piotrowski – reporter pokładowy

Podczas startu w The Ocean Race WindWhisper Racing Team wspierają: Bumech SA, WindWhisper, CISE, KHG Invest, Helly Hansen oraz AWL Grip. Polski jacht pływa pod banderą Yacht Klubu Polski Gdynia.Źródło/PAP/fot.PAPRoom.pl

Zobacz podobne

Port Gdynia ma nowego Prezesa

PL

Odwiert geotermalny w gminie Szaflary- Prezydent Duda odwiedził teren inwestycji

PL

Jaki napęd dla Orek?

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie