Polski Portal Morski
Aktualności

Czas na wielki finał The Ocean Race. Przed polskim jachtem WindWhisper ostatni wyścig portowy 

Na ten weekend w Genui zaplanowano The Grand Finale legendarnych regat The Ocean Race. W sobotnie popołudnie wielotysięczna publiczność obejrzy wyścig portowy. Załodze polskiego jachtu WindWhisper towarzyszyć będzie szczególny gość – zwycięzca licytacji, z której środki wsparły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Emocje po zakończeniu oceanicznej fazy the Ocean Race jeszcze nie zdążyły opaść, a już czekają nas kolejne. Po bezdyskusyjnym zwycięstwie w ostatnim etapie dookoła Europy – z Hagi do Genui, załoga WindWhisper Racing Team miała okazję złapać trochę oddechu przed finałowym weekendem. W sobotę, 1 lipca, wybrzmi ostatni akord legendarnych regat. Wszystkie ekipy przygotowują się do finałowego wyścigu portowego. Po trzech rozegranych wyścigach kolejność wygląda następująco:

WindWhisper Racing Team (Polska) – 17 punktów

Team JAJO (Niderlandy) – 11 punktów

Mirpuri/Trifork Racing Team (Dania) – 7 punktów

Viva México (Meksyk) – 6 punktów

Austrian Ocean Racing powered by Team Genova (Austria) – 5 punktów

Ambersail 2 (Litwa) – 0 punktów

Do triumfu w klasyfikacji generalnej The Ocean Race VO65 Sprint Cup, WindWhisper Racing Team ma zatem szansę dołożyć kolejny puchar, za wyścigi portowe. Czy tak się stanie, przekonamy się w sobotę. Cegiełkę do triumfu będzie mógł dołożyć zwycięzca lutowej licytacji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który za niebagatelną kwotę 40 400 zł wylicytował start jako gość na pokładzie jachtu WindWhisper.

Również w sobotę, w imponującym miasteczku The Ocean Race w Genui odbędzie się oficjalna ceremonia zakończenia półrocznego cyklu regat połączona z dekoracją zwycięzców. Przypomnijmy, że wyniki wyścigów portowych nie mają wpływu na tabelę generalną The Ocean Race VO65 Sprint Cup, która już się nie zmieni. Z trzema etapowymi wygranymi, triumfator mógł być tylko jeden – to polski jacht WindWhisper:

1. WindWhisper Racing Team (Polska) – 18 punktów

2. Team JAJO (Niderlandy) – 14 punktów

3. Austrian Ocean Racing powered by Team Genova (Austria) –10 punktów

4. Viva México (Meksyk) – 8 punktów

5. Trifork – Mirpuri Racing Team (Dania) – 7 punktów

6. Ambersail 2 (Litwa) – 3 punkty

W finałowym wyścigu portowym regat The Ocean Race, WindWhisper Racing Team wystartuje w składzie:

Pablo Arrarte – skipper

Aksel Magdahl

Marcin Sutkowski

Mateusz Gwóźdź

Kacper Gwóźdź

Stanisław Bajerski

Szymon Cierzan

Liz Wardley

Gemma Jones

Arianne van de Loosdrecht

Tomasz Piotrowski – reporter pokładowy

Podczas startu w The Ocean Race WindWhisper Racing Team wspierają: Bumech SA, WindWhisper, CISE, KHG Invest, Helly Hansen oraz AWL Grip. Polski jacht pływa pod banderą Yacht Klubu Polski Gdynia.Źródło/PAP/fot.PAPRoom.pl

Zobacz podobne

„Arctowski” i „Kościuszko” po remoncie w Gdyni

JJ

GAZ-SYSTEM rozbudowuje tłocznię gazu w Kędzierzynie-Koźlu

BS

Rekordowa przepustowość w DCT Gdańsk

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie