Polski Portal Morski
Aktualności Inne

239. dostawa LNG dotarła do Polski

W weekend do Terminala LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotarła 239. dostawa skroplonego gazu ziemnego.

Jest to 33. dostawa w bieżącym roku i już 4 zawinięcie w tym miesiącu! W lipcu spodziewamy się kolejnych gazowców.

W 2023 roku Grupa ORLEN planuje utrzymać wysoką efektywność operacji LNG, dostosowując wolumen importu gazu drogą morską do zapotrzebowania odbiorców i sytuacji rynkowej. Podobnie jak w 2022 r. dominującym kierunkiem importu będzie USA,  co ma związek z realizacją dwóch umów długoterminowych z amerykańskimi firmami Chenierem i Venture Global, o łącznym docelowym wolumenie prawie 3 mln ton LNG rocznie.

W tym roku Terminal LNG ma w planie przyjąć rekordową ilość ponad 60. dostaw LNG. Będzie to możliwe dzięki kontynuowanej rozbudowie gazoportu.

Rozbudowa Terminalu LNG stanowi element większego planu inwestycyjnego Grupy Kapitałowej GAZ-SYSTEM, tzw. Bramy Północnej, w ramach której polski system gazowy ma zostać przygotowany do odwrócenia kierunku zasilania z relacji wschód-zachód na kierunek północny.

źródło: fot/ Terminal LNG

Zobacz podobne

Inwestycje Centralnego Portu Komunikacyjnego przebiegają zgodnie z harmonogramem

Pio Su

PKN Orlen złożył wnioski o 7 nowych koncesji na farmy wiatrowe na Bałtyku

KM

Pierwszy etap prac refulacyjnych w Orłowie zakończony

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie