Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Rosja może zaatakować cywilne statki

Rząd USA wyraził głębokie zaniepokojenie rosyjskimi atakami na ukraińskie porty nad Morzem Czarnym. Zastępca rzecznika Białego Domu Olivia Dalton powiedziała, że Rosja czyni przygotowania do możliwego ataku na cywilne statki.

Podczas konferencji na pokładzie Air Force One w drodze do Filadelfii, Olivia Dalton powiedziała, że USA są głęboko zaniepokojone tym, co obserwują na Morzu Czarnym.

– Widzieliśmy trzy dni z rzędu rosyjskich ataków rakietowych i dronów na miasta portowe na Morzu Czarnym, które są częścią ciągłego ataku na Ukrainę i próbą przywrócenia blokady czarnych ukraińskich portów czarnomorskich – powiedziała. 

Zastępczyni rzeczniczki Białego Domu dodała, że działania Rosji mają zasadniczy wpływ na brak bezpieczeństwa żywnościowego na świecie. Przedstawicielka Białego Domu powiedziała, że tylko w tym tygodniu Rosja zniszczyła 60 tysięcy ton zboża.

– Mamy też coraz więcej informacji pochodzących z Rosji i innych źródeł, że Rosja nie tylko atakuje miasta portowe, ale przygotowuje się do potencjalnego ataku na statki cywilne przewożące zboże przez Morze Czarne – mówiła Dalton wskazując na zapowiedź Moskwy, że każdy cywilny statek na Morzu Czarnym będzie traktować jak potencjalny cel wojskowy.

Źródło Radio Szczecin Fot.: Pixabay

Zobacz podobne

Samarytanka zmienia przystań!

KM

„Dziewczyny na fali” – III edycja konferencji poświęconej kobietom w branży morskiej

KD

Wkrótce przetarg na pogłębienie toru na rzece Elbląg przed elbląskim portem

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie