Polski Portal Morski
Aktualności

Spektakularne zwycięstwo Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie we Włoszech!

Seghizzi to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych  konkursów chóralnych w Europie rozgrywany w Gorycji, we Włoszech. W tym roku w dniach 21-23 lipca odbyła się jego jubileuszowa – 60. edycja, podczas której Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch zgarnął niemal wszystkie nagrody!

Ze zgłoszeń eliminacyjnych, napływających z całego świata, organizatorzy wyłonili te najlepsze – po jednym przedstawicielu z danego kraju. Polskę reprezentował Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie. Jak zgodnie mówią chórzyści – Już samo zaproszenie nas, jako jedynych z Polski, było ogromnym wyróżnieniem i napawało dumą cały zespół.

Poprzeczka postawiona była bardzo wysoko, bo poza Polską swoje reprezentacje wystawiły m.in. Kanada, Filipiny, USA, Słowenia, Hiszpania, Włochy czy Chiny.

Nie pozostawało nic innego jak podjąć rzucone wyzwanie, włożyć w to co robią całe swoje serca i udowodnić, że wybór ich spośród wielu nie był przypadkowy. Po niezliczonych próbach i godzinach przygotowań dotarli do Gorycji i zrobili to  – wywalczyli nagrodę główną i są PIERWSZYM POLSKIM CHÓREM Z TYTUŁEM GRAND PRIX W TYM KONKURSIE!

Dla mnie to wyjątkowe. Wspominam moją pierwszą zagraniczną podróż z chórem 14 lat temu – również do Włoch. Wtedy nawet nie śniło mi się, że możemy rywalizować z tak doskonałymi chórami i wygrać – mówi chórzystka Martyna Jarczak.

Jednak to nie jedyne wyróżnienie, którym zostali uhonorowani. Oprócz Grand Prix zdobyli także inne nagrody  – za najwyższą punktację wśród chórów mieszanych, w kategorii „polifonii sacra e profana”, a także w kategorii „negro spiritual e gospel musica leggera a jazz”!

Jednak najważniejsza i najcenniejsza nagroda, jak przyznają chórzyści, to ta indywidualna, bo przyznana osobie bez której nie byłoby ich w tym miejscu i bez której nie mogliby cieszyć się żadnymi sukcesami. To nagroda dla NAJLEPSZEGO DYRYGENTA TEGOROCZNEJ EDYCJI KONKURSU SEGHIZZI dla Sylwii Fabiańczyk – Makuch.  

Chórzyści pękają z dumy i podkreślają, jak bardzo cieszą się, że  tytaniczna praca Sylwii  po raz kolejny została doceniona na arenie międzynarodowej.

Nie ma wątpliwości, że przy pełnej pasji najlepszej dyrygent oraz zaangażowaniu jej i całego zespołu, kolejne wydarzenia z życia Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie będą nieustającym pasmem sukcesów!

Obecnie chór koncertuje we Włoszech i świętuje zwycięstwo.

Źródło mat. prasowy

Zobacz podobne

Wybuch spowodował doszczętne zniszczenie 50 metrów gazociągu Nord Stream 1

BS

Prof. dr hab. Inż. Wawrzyniec Wawrzyniak: Kilka słów o dorszu i jego biologii (cz.I)

Autor

Wody Polskie rozpoczynają pogotowie zimowe na Zbiorniku Włocławskim

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie