Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Polska Morska TV

Prawie pół tony kokainy przechwycono w porcie w Gdyni

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej przechwycili 439 kg kokainy, której wartość oszacowano na 186 mln zł. Narkotyk ukryty był w deskach z drewna tropikalnego. Z ustaleń pomorskich „pezetów” Prokuratury Krajowej wynika, że kontenery z kokainą zostały nadane w Boliwii i przez port w Chile trafiły do Gdyni.

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej w porcie w Gdyni zwrócili uwagę na dwa kontenery, w których znajdowały się deski z drewna tropikalnego. Okazało się, że w deskach znajdowały się duże ilości kokainy.

Łącznie pogranicznicy doliczyli się 439 kg narkotyku, którą wartość oszacowali na 186 mln zł.

Z ustaleń dokonanych przez prokuratora pomorskich „pezetów” wynika, że kontenery zostały nadane w Boliwii, a następnie z portu w Chile przetransportowane drogą morską do portu docelowego w Gdyni. 

Jeden z organizatorów za kratami

– W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono osobę, która na terenie Polski odpowiadała za przywóz kokainy. Mężczyzna został zatrzymany. Prokurator Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku przedstawił mu zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemytu znacznych ilości narkotyków w postaci kokainy. Czyny te zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności – poinformował prok. Karol Borchólski z zespołu prasowego Prokuratury Krajowej.

Na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzanego. Sprawa ma charakter rozwojowy, prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Śledczy Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku nie ujawniają zbyt wielu szczegółów operacji, która doprowadziła do przejęcia kokainy – przede wszystkim tego, czy narkotyk miał trafić na polski rynek, czy też przez nasz kraj na zachód Europy. Wiadomo, że zatrzymany mężczyzna jest Polakiem.

Zobacz podobne

Indonezja: Marynarka wojenna poszukuje 53 członków załogi zaginionego okrętu podwodnego

MZ

PKN Orlen wybuduje huby wodorowe we Włocławku i w Płocku

Autor

Sawicki: Bitwa o polską energetykę rozgorzeje na morzu. Trwa poszukiwanie sojuszników offshore

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie