Polski Portal Morski
Aktualności Inne Ważne

XXI Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenki

To jedne z najbardziej lubianych przez żeglarzy imprez o charakterze sportowym. Chodzi o Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenki, które w tym roku odbyły się już po raz 21. Wśród jachtów mogliśmy zobaczyć stałych bywalców imprezy, jak i nowych uczestników.

W tym roku Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenki odbywały się w dniach 11-15 sierpnia. Rywalizację podzielono na dwa stopnie trudności : Extreme oraz Standard.

W przypadku wyścigów Extreme zawodnicy musieli pokonać długą, 300 milową trasę, ze startem przy popularnym świnoujskim Wiatraku (czyli Stawie Młyny), wyruszyć na północ, by okrążyć wyspę Bornholm, i powrócić do Świnoujścia. Część z trasy pokrywała się z tą, pokonywaną przez promy Unity Line, zatem poczynania żeglarzy można było śledzić z pokładu statku. W trosce o bezpieczeństwo uczestników regat, wszystkie jachty biorące udział w wyścigu Extreme zostały wyposażone w swoiste systemy AIS – urządzenia YellowBrickTracking, pokazujące w czasie rzeczywistym pozycję jachtów, ich prędkość i kierunek żeglowania. Dzięki nim zmagania żeglarzy można było śledzić na specjalnym wyświetlaczu przygotowanym przez organizatora regat, firmę HP Reklama oraz na smartfonach.

Z kolei wersja Standard regat składała się z krótkich wyścigów – po trzech przy redach Świnoujścia i Dziwnowa oraz jednym, nieco dłuższym, na trasie prowadzącej ze Świnoujścia do Dziwnowa.

Biuro regat znajdowało się w Świnoujściu, natomiast uroczystą galę, podczas której podsumowano imprezę i wręczono nagrody zwycięzcom zorganizowano w Marinie w Dziwnowie.

Komandorem tegorocznych Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenki był kpt. Paweł Hapanowicz, natomiast sędzią głównym zawodów był Wojciech Denderski.

      A oto zwycięzcy w poszczególnych klasach jachtów i rodzajów rywalizacji :

Samotnicy – Marcin Urban – „Floki”.

Extreme Open – Rafał Kurzawa – „Fling”.

Oldtimery – Maciej Magneski – „Halny 3”.

Klasa ORC : A – Marcin Mrówczyński – „VenandiStr”; B – Artur Burdziej – „Harry”.

Klasa Open : 4 – EckhardManteufel – „Polaris”; 3 – Adam Praszczyk – „Quantum X”;, 2 – Stanisław Lenkiewicz – „Fujimo 4”; 1 – Jerzy Matuszczak – „Dancing Queen”.

Klasa KRW 1 : Adam Lisicki – „Lisica”.

Klasa KRW 2 : Konrad Plewa – „Ultimus”.

Zobacz podobne

O finansach w Kołobrzegu

AB

Grupy energetyczne przeciwne wykluczeniu gazu z mechanizmów wsparcia

BS

Gazowiec Lech Kaczyński rozpoczął załadunek. To pierwszy rejs tej jednostki

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie