Polski Portal Morski
Aktualności Inne Ważne

XXI Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenki

To jedne z najbardziej lubianych przez żeglarzy imprez o charakterze sportowym. Chodzi o Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenki, które w tym roku odbyły się już po raz 21. Wśród jachtów mogliśmy zobaczyć stałych bywalców imprezy, jak i nowych uczestników.

W tym roku Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenki odbywały się w dniach 11-15 sierpnia. Rywalizację podzielono na dwa stopnie trudności : Extreme oraz Standard.

W przypadku wyścigów Extreme zawodnicy musieli pokonać długą, 300 milową trasę, ze startem przy popularnym świnoujskim Wiatraku (czyli Stawie Młyny), wyruszyć na północ, by okrążyć wyspę Bornholm, i powrócić do Świnoujścia. Część z trasy pokrywała się z tą, pokonywaną przez promy Unity Line, zatem poczynania żeglarzy można było śledzić z pokładu statku. W trosce o bezpieczeństwo uczestników regat, wszystkie jachty biorące udział w wyścigu Extreme zostały wyposażone w swoiste systemy AIS – urządzenia YellowBrickTracking, pokazujące w czasie rzeczywistym pozycję jachtów, ich prędkość i kierunek żeglowania. Dzięki nim zmagania żeglarzy można było śledzić na specjalnym wyświetlaczu przygotowanym przez organizatora regat, firmę HP Reklama oraz na smartfonach.

Z kolei wersja Standard regat składała się z krótkich wyścigów – po trzech przy redach Świnoujścia i Dziwnowa oraz jednym, nieco dłuższym, na trasie prowadzącej ze Świnoujścia do Dziwnowa.

Biuro regat znajdowało się w Świnoujściu, natomiast uroczystą galę, podczas której podsumowano imprezę i wręczono nagrody zwycięzcom zorganizowano w Marinie w Dziwnowie.

Komandorem tegorocznych Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenki był kpt. Paweł Hapanowicz, natomiast sędzią głównym zawodów był Wojciech Denderski.

      A oto zwycięzcy w poszczególnych klasach jachtów i rodzajów rywalizacji :

Samotnicy – Marcin Urban – „Floki”.

Extreme Open – Rafał Kurzawa – „Fling”.

Oldtimery – Maciej Magneski – „Halny 3”.

Klasa ORC : A – Marcin Mrówczyński – „VenandiStr”; B – Artur Burdziej – „Harry”.

Klasa Open : 4 – EckhardManteufel – „Polaris”; 3 – Adam Praszczyk – „Quantum X”;, 2 – Stanisław Lenkiewicz – „Fujimo 4”; 1 – Jerzy Matuszczak – „Dancing Queen”.

Klasa KRW 1 : Adam Lisicki – „Lisica”.

Klasa KRW 2 : Konrad Plewa – „Ultimus”.

Zobacz podobne

Anakonda 23 na morzu

BS

Wycieczkowce w Gdyni. Statki wycieczkowe spodziewane w Porcie Gdynia w 2024 roku

KM

Wojsko zainteresowane wykorzystaniem planowanego terminalu głębokowodnego w Świnoujściu

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie