Polski Portal Morski
Aktualności

Centrum Solidarności „Stocznia” w byłej stoczniowej świetlicy

Historyczna świetlica stoczniowa z szansą na ratunek. Ma stać się miejscem działalności nowej instytucji kultury — Centrum Solidarności „Stocznia”. Decyzję w tej sprawie podjął minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. To będzie miejsce upamiętnienia historycznego i edukacji.

Centrum Solidarności „Stocznia” będzie dbać o promocję wartości solidarnościowych w Polsce i na świecie; idea Solidarności musi wrócić do naszego życia publicznego, bo jest szalenie wartościowa – powiedział w Szczecinie prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, podczas uroczystości powołania tej instytucji .

Minister Gliński podkreślał, że nowa instytucja będzie dbać o dziedzictwo Solidarności. „Będzie zajmowała się tym dziedzictwem, będzie je upamiętniała, ale będzie także dbała o promocję wartości solidarnościowych w Polsce i na świecie, i edukację” – podkreślił. 

Gliński podkreślał rolę edukacji, także polskiej młodzieży. 

– Ta polska idea Solidarności musi wrócić do naszego życia publicznego, bo ona jest piękna, jest szalenie wartościowa, to są tylko i wyłącznie pozytywne wartości – oświadczył prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Minister Gliński dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powołania nowej instytucji. Wyraził nadzieję, że za kilka lat wyremontowana stoczniowa świetlica, którą Centrum będzie zarządzać, „będzie służyła nam wszystkim przede wszystkim jako centrum edukacji o fenomenie polskiej Solidarności”.

Źródło: PAP Fot.: ZUW Szczecin

Zobacz podobne

Prezes Portu Gdańsk: Do sierpnia odnotowaliśmy dynamikę przewyższającą 20 proc.

KM

Equinor i Polenergia z umowami na zaprojektowanie fundamentów morskich dla projektów Bałtyk II i III

PL

Rosyjski lotniskowiec znów w ogniu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie