Polski Portal Morski
Aktualności Żegluga

Działania przeciwpowodziowe w związku z wysokim stanem wód

Z uwagi na przekroczony stan ostrzegawczy rzeki Elbląg i niekorzystne prognozy zostaną prewencyjnie ustawione rękawy przeciwpowodziowe wzdłuż Bulwaru Zygmunta Augusta: od Mostu Kardynała Wyszyńskiego w kierunku Mostu Wysokiego – poinformował w piątek elbląski urząd miasta.

W piątkowym komunikacie elbląski magistrat przypomniał, że niekorzystne warunki pogodowe i silne wiatry z kierunku wschodniego powodują wzrosty stanu wód w rejonie Żuław i Zalewu Wiślanego. Dotyczy to również rzeki Elbląg, w której o godz. 13 poziom wody przekroczył stan ostrzegawczy (590 cm) i aktualnie wynosi 591 cm.

W związku z tym prezydent Elbląga Witold Wróblewski zwołał posiedzenie Miejskiego Zespołu Kryzysowego, podczas którego omówiona została aktualna sytuacja. „Poziom wody rzeki jest na bieżąco monitorowany, wszystkie służby oraz miejskie formacje przeciwpowodziowe są w gotowości” – przekazano.

W komunikacie wskazano, że z uwagi na sukcesywny wzrost i niekorzystne prognozy, które obowiązują aż do sobotniego przedpołudnia, zapadła również decyzja o prewencyjnym ustawieniu rękawów przeciwpowodziowych.

„Zostaną one rozłożone przez strażaków i służby kryzysowe w najbardziej newralgicznym miejscu, czyli wzdłuż Bulwaru Zygmunta Augusta: od Mostu Kardynała Wyszyńskiego w kierunku Mostu Wysokiego” – poinformowały służby prasowe elbląskiego ratusza. Źródło/PAP/fot.radioOlsztyn.pl

Zobacz podobne

Największa gwiazda „Żagli 2022” zacumowała u stóp Wałów Chrobrego

KM

Żołnierzom marynarki brakuje witaminy D

BS

Portugalia/ Media: nowy kanał żeglugowy Polski to kolejny krok zrywania rosyjskich więzów

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie