Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Stocznia CRIST. Cięcie blach i położenie stępki dla dwóch jednostek offshore

Dwie nowe jednostki CSOV zaprojektowane przez Ulsteina budowane dla Bernhard Schulte Offshore osiągnęły ważne kamienie milowe. Ceremonie cięcia stali i położenia stępki odpowiednio dla NB320 i NB321 odbyły się w stoczni CRIST – 30 stycznia 2024 roku.

Te CSOV (Statki do obsługi rozruchu) charakteryzują się funkcją TWIN X-STERN, wykorzystującą główne zespoły napędowe przednie i rufowe, zapewniające doskonałe właściwości dynamicznego pozycjonowania.

Kadłuby zostaną przygotowane w CRIST przed holowaniem do Ulstein Verft w Norwegii na końcowe etapy, które obejmują wyposażanie, prace malarskie, instalację elektryczną, integrację sprzętu, rozruch i próby morskie.

Matthias Müller, dyrektor zarządzający Bernhard Schulte Offshore, tak skomentował te przełomowe wydarzenia: „Wspaniale jest być w stoczni świadkiem narodzin naszych dwóch nowych jednostek. Z niecierpliwością czekamy na dalszy postęp budowy tych niezwykłych statków offshore, których dostawa planowana jest na rok 2025.”

Lidvar Lillerovde, kierownik projektu w Ulstein Verft, również był obecny przy tej uroczystości- „Jesteśmy zachwyceni, że możemy być tutaj, w stoczni CRIST wraz z Bernhard Schulte Offshore, aby uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu dla dwóch nowych statków. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację doskonałej współpracy między armatorem, stocznią CRIST i stocznią Ulstein Verft w zakresie tych statków”.

Źródło Stocznia Crist

Zobacz podobne

USA/ Harris: Chiny straszą, by realizować swoje bezprawne roszczenia na Morzu Południowo-Chińskim

JJ

Politechnika Morska w Szczecinie zaprasza na koncert „Tym, którzy nie powrócii z morza”

AB

Natowska szpica na ćwiczeniach

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie