Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Stocznia CRIST. Cięcie blach i położenie stępki dla dwóch jednostek offshore

Dwie nowe jednostki CSOV zaprojektowane przez Ulsteina budowane dla Bernhard Schulte Offshore osiągnęły ważne kamienie milowe. Ceremonie cięcia stali i położenia stępki odpowiednio dla NB320 i NB321 odbyły się w stoczni CRIST – 30 stycznia 2024 roku.

Te CSOV (Statki do obsługi rozruchu) charakteryzują się funkcją TWIN X-STERN, wykorzystującą główne zespoły napędowe przednie i rufowe, zapewniające doskonałe właściwości dynamicznego pozycjonowania.

Kadłuby zostaną przygotowane w CRIST przed holowaniem do Ulstein Verft w Norwegii na końcowe etapy, które obejmują wyposażanie, prace malarskie, instalację elektryczną, integrację sprzętu, rozruch i próby morskie.

Matthias Müller, dyrektor zarządzający Bernhard Schulte Offshore, tak skomentował te przełomowe wydarzenia: „Wspaniale jest być w stoczni świadkiem narodzin naszych dwóch nowych jednostek. Z niecierpliwością czekamy na dalszy postęp budowy tych niezwykłych statków offshore, których dostawa planowana jest na rok 2025.”

Lidvar Lillerovde, kierownik projektu w Ulstein Verft, również był obecny przy tej uroczystości- „Jesteśmy zachwyceni, że możemy być tutaj, w stoczni CRIST wraz z Bernhard Schulte Offshore, aby uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu dla dwóch nowych statków. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację doskonałej współpracy między armatorem, stocznią CRIST i stocznią Ulstein Verft w zakresie tych statków”.

Źródło Stocznia Crist

Zobacz podobne

Z żeglarskiej pasji uczynili sposób na życie

MZ

Projekt noweli o bezpieczeństwie morskim przewiduje budowę portu do obsługi morskich farm wiatrowych

BS

Terminal instalacyjny dla farm wiatrowych w Gdyni. Najpierw tymczasowy

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie