Polski Portal Morski
Aktualności Bez kategorii Inne

Equinor i Grupa Polenergia rozmawiają z pracodawcami z Pomorza o morskiej energetyce wiatrowej.

Spotkanie pracodawców z regionu z przedstawicielami branży energetycznej odbyło się w gdańskiej siedzibie Pracodawcy Pomorza. Eksperci i ekspertki Equinor oraz Polenergii, którzy współorganizowali spotkanie, przedstawili stan zaawansowania projektów rozwijanych na Morzu Bałtyckim.

Przedstawiciele najważniejszych segmentów offshore wind opowiedzieli z kolei o korzyściach wynikających z rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, nakreślając jednocześnie rosnące potrzeby kadrowe sektora. 

Głos zabierali m.in. kluczowi dostawcy naszych projektów: Siemens Gamesa, Seaway7 oraz Hitachi Energy, a także przedstawiciele Polskiej Izby Morskiej Energetyki Wiatrowej, MEWO S.A. oraz Pomorskiego Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej.

Equinor i Polenergia rozwijają wspólnie trzy morskie farmy wiatrowe Bałtyk o łącznej mocy do 3000 MW. W bazie serwisowej w Łebie, której budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, zatrudnienie znajdzie około 100 specjalistów i specjalistek. 

źródło/fot: Polenergia

Zobacz podobne

Wspominamy jak ORP Krakowiak wracał z Antarktyki

BS

„Ptaszki” nowej ery

BS

Marek Gróbarczyk: nowa baza lodołamaczy w Podjuchach poprawi bezpieczeństwo i międzynarodową żeglugę!

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie