Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Porty Technologie

Chrzest bojowy nowo zakupionego dźwigu w Porcie Gdańsk

W Porcie Gdańsk chrzest bojowy przeszedł nowo zakupiony przez Polcopper dźwig Mantsinen 160. To największa maszyna hydrauliczno-przeładunkowa jaka znajduje się obecnie w Polsce. Została wykonana w Finlandii na zamówienie spółki. Właśnie ładuje złom na statek Jaunty Jenny.

To największa obecnie maszyna hydrauliczno-przeładunkowa jaka znajduje się w Polsce. Została wykonana na zamówienie w Finlandii. Waży 210 ton, ma co najmniej 12 ton udźwigu. Jest zdolna do pracy z hydrauliczną precyzją w promieniu 32,5 m. Taki zasięg ramienia pozwala nam w pełni wykorzystać możliwości kei, przy której operujemy, gdzie mogą wejść statki o szerokości 29 m. Dzięki niej jesteśmy w stanie bez problemu wyjąć każdy ładunek, jak i załadować go na duże jednostki. Ponadto jest elektryczna, zeroemisyjna – wyjaśnia Tomasz Zając, dyrektor oddziału Polcopper sp. z o.o.

Mantsinen do Gdańska przypłynął w częściach. Pracuje na Nabrzeżu Przemysłowym. Właśnie ładuje złom na statek Jaunty Jenny. Ładunek (ok. 24 t) popłynie do Turcji.

Polcopper to operator, który przeładowuje w Port Gdańsk materiały masowe, węgiel, drewno, kruszywa, złom, sól drogową, torf. Miesięcznie firma przeładowuje 80-100 tys. ton towarów.

mat. filmowy Port Gdańsk

źródło/fot: Port Gdańsk

Zobacz podobne

Navantia proponuje fregatę F-100 dla Marynarki Wojennej RP

BS

Ukraina/ Siły morskie: zniszczyliśmy 1/3 okrętów Rosji na Morzu Czarnym

AB

Chiny wezwały USA do przestrzegania „zasady jednych Chin” i zaprzestania zbrojenia Tajwanu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie