Polski Portal Morski
Aktualności Inne Środowisko

Czysta Odra w tym roku rekordowa

To była rekordowa odsłona akcji Czysta Odra – podkreślają organizatorzy zakończonego wczoraj wydarzenia. Jak zaznacza Krzysztof Sowa, w organizacji przedsięwzięcia bardzo ważne jest zaangażowanie lokalnej społeczności.

– W tym roku rekordowa liczba wydarzeń się odbywała, bo było ich ponad 25 i były to przeróżne wydarzenia nie tylko w Szczecinie, nie tylko w Policach, ale także na terenie Gryfina. Także Ińsko, bo tamtejsze jezioro łączy się Iną właśnie z Odrą – tłumaczy Sowa.

Krzysztof Sowa dodaje, że liczba wyławianych z wody śmieci niestety nie maleje.

– W ponad 25 wydarzeniach na każdym co najmniej jeden kontener śmieci był zbierany. Jest to bardzo dużo i pokazuje ile tych śmieci w Odrze się znajduje i że to jest taka tendencja, która niestety nie maleje – mówi Sowa.

W ramach tegorocznej akcji Czysta Odra ochotnicy sprzątali dno rzeki przy użyciu magnesów neodymowych od jej źródeł aż do ujścia. Wyłowiono między innymi takie skarby jak hulajnogi elektryczne czy elementy konstrukcji przedwojennego mostu.

źródło: Radio Szczecin / fot. ilustracyjne, envato

Zobacz podobne

Jak przebiegają postępy prac na budowie Polimerów Police?

BS

Sypią się zlecenia dla Gryfii. Potrzebni nowi stoczniowcy

JJ

Dzień Polskiej Logistyki w polskiej ambasadzie w Pradze

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie