Polski Portal Morski
Edukacja Inne

Program„Złote Szkoły NBP” ma już 1823 uczestników programu

Trwa pierwsza edycja programu „Złote Szkoły NBP” – poinformował Narodowy Bank Polski. Do tej pory przystąpiły do niego 222 szkoły. Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej zgłoszone do programu liczą już 1823 uczestników – uczniów i nauczycieli.

Program „Złote Szkoły NBP” jest skierowany do uczniów klas VII-VIII oraz do młodzieży szkół ponadpodstawowych i ich nauczycieli. Ma na celu popularyzację zagadnień ekonomicznych w środowiskach lokalnych. Szkoły biorące udział w programie mogą zdobyć prestiżowy tytuł „Złota Szkoła NBP” oraz atrakcyjne nagrody pieniężne.

Zasady programu, regulamin oraz informacje o nagrodach znajdują się na stronie internetowej pod adresem www.nbp.pl/edukacja.

18 stycznia 2021 r. wystartowała pierwsza edycja ogólnopolskiego programu „Złote Szkoły NBP”, który popularyzuje zagadnienia ekonomiczne w środowiskach szkolnych i lokalnych. Program jest skierowany do uczniów klas VII-VIII, młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz ich nauczycieli. Szkoły biorące udział w programie, mają możliwość zdobycia prestiżowego tytułu „Złota Szkoła NBP” oraz atrakcyjnych nagród pieniężnych.

Istotnym elementem misji NBP jest podejmowanie działań służących upowszechnianiu wiedzy w społeczeństwie o zasadach funkcjonowania rynku finansowego, pobudzaniu postaw przedsiębiorczych, kształtowaniu odpowiedzialności przy podejmowaniu decyzji finansowych, podnoszeniu poziomu znajomości zagadnień ekonomicznych, szczególnie wśród młodzieży – powiedział prof. Adam Glapiński, Prezes NBP, z okazji inauguracji programu.

Ideą pierwszej edycji programu „Złote Szkoły NBP” jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów osobistych – stąd mottem tegorocznej akcji jest hasło „Giganci finansów osobistych”. Prestiżowy tytuł „Złota Szkoła NBP” otrzymają wszystkie szkoły, które wykonają zadania programu. Spośród nich wyróżnienia i nagrody finansowe otrzymają te, które uzyskają najwyższe oceny jurorów.

Zamysłem NBP jest aktywizacja jak największej liczby szkół i w rezultacie stworzenie ogólnopolskiej sieci „Złotych Szkół”, aspirujących do miana liderów upowszechniania wiedzy ekonomicznej. Wyłonienie placówek edukacyjnych z tytułem „Złota Szkoła NBP” oraz ogłoszenie laureatów pierwszej edycji programu NBP nastąpi do końca czerwca 2021 r.

Oddział Okręgowy NBP w Szczecinie zaprasza do programu szkoły z terenu województwa  zachodniopomorskiego.

Źródło NBP

Zobacz podobne

Obajtek: Orlen szacuje koszty Baltic Power na kilkanaście mld zł

Autor

PGE i duński Orsted podpisały umowę ws. offshore na Bałtyku

Autor

Głębokie nurkowania z pokładu okrętu ORP Lech

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie