Polski Portal Morski
Aktualności Inne Środowisko

Zachodniopomorska ekologia na wystawie w Europarlamencie

Wystawa „Troska o środowisko naturalne Pomorza Zachodniego. 3️0 lat aktywności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie” w Parlamencie Europejskim.

Wystawę, dzięki zaproszeniu Posła do Parlamentu Europejskiego Joachima Brudzińskiego, można oglądać w Brukseli do piątku 21.07.2023 r (Altiero Spinelli Floor 1 Spinelli Balcony Area – 1G). W wernisażu wzięli udział Europosłowie: Ryszard Czarnecki, Jadwiga Wiśniewska, Elżbieta Rafalska, Kosma Złotowski, Bogusław Liberadzki, a także Marek Subocz-Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie i Szymon Gajda-Prezes Zarządu Funduszu w Gdańsku.

Przez 3️0 lat działalności Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przekazał ponad 5️87 mln € na realizację niemal 2️6 tysięcy zadań proekologicznych.

Na 3️1 planszach wystawy opowiadamy o realnych efektach w zakresie:
-edukacji ekologicznej
-wsparcia zakupów sprzętu i wozów dla PSP i OSP,
-ochrony gatunków zagrożonych,
-termomodernizacji,
-farm wiatrowych i fotowoltaicznych,
-wsparcie zakupów samochodów elektrycznych i hybrydowych,
-powstawanie stacji ładowania.

– Na poszczególnych planszach wystawy pokazujemy m.in. miejsca, które powstały lub funkcjonują dzięki środkom Funduszu. Prezentujemy zagrożone wyginięciem rośliny i zwierzęta, które otrzymują odpowiednie warunki do rozwoju. Przedstawiamy powstające przy naszym wsparciu Ekopracownie. Środki finansowe Funduszu to poprawa ochrony środowiska, jakości powietrza i zrównoważony rozwój – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

źródło / fot. WFOŚiGW Szczecin

Zobacz podobne

Nowy wzór wniosku o zatwierdzenie taryfy i warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków

AB

Sukcesem zakończyła się akcja lodołamania na Odrze!

MZ

Rusza wyczekiwana rozbudowa wałów przeciwpowodziowych w Krakowie

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie