Polski Portal Morski
Aktualności Inne Środowisko

Zachodniopomorska ekologia na wystawie w Europarlamencie

Wystawa „Troska o środowisko naturalne Pomorza Zachodniego. 3️0 lat aktywności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie” w Parlamencie Europejskim.

Wystawę, dzięki zaproszeniu Posła do Parlamentu Europejskiego Joachima Brudzińskiego, można oglądać w Brukseli do piątku 21.07.2023 r (Altiero Spinelli Floor 1 Spinelli Balcony Area – 1G). W wernisażu wzięli udział Europosłowie: Ryszard Czarnecki, Jadwiga Wiśniewska, Elżbieta Rafalska, Kosma Złotowski, Bogusław Liberadzki, a także Marek Subocz-Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie i Szymon Gajda-Prezes Zarządu Funduszu w Gdańsku.

Przez 3️0 lat działalności Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przekazał ponad 5️87 mln € na realizację niemal 2️6 tysięcy zadań proekologicznych.

Na 3️1 planszach wystawy opowiadamy o realnych efektach w zakresie:
-edukacji ekologicznej
-wsparcia zakupów sprzętu i wozów dla PSP i OSP,
-ochrony gatunków zagrożonych,
-termomodernizacji,
-farm wiatrowych i fotowoltaicznych,
-wsparcie zakupów samochodów elektrycznych i hybrydowych,
-powstawanie stacji ładowania.

– Na poszczególnych planszach wystawy pokazujemy m.in. miejsca, które powstały lub funkcjonują dzięki środkom Funduszu. Prezentujemy zagrożone wyginięciem rośliny i zwierzęta, które otrzymują odpowiednie warunki do rozwoju. Przedstawiamy powstające przy naszym wsparciu Ekopracownie. Środki finansowe Funduszu to poprawa ochrony środowiska, jakości powietrza i zrównoważony rozwój – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

źródło / fot. WFOŚiGW Szczecin

Zobacz podobne

Postęp prac w Portach Szczecin i Świnoujście

KM

Program okrętów Murena dalej aktualny

BS

Oddali hołd ofiarom Stanu Wojennego 

Pio Su

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie