Przejdź do treści

„Najdalsza Polska. Szczecin 1945-1948”. Niezwykła wystawa w Szczecinie

Na Wałach Chrobrego, przed wejściem do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie otwarto dziś wystawę „Najdalsza Polska. Szczecin 1945-1948”. Gospodarzami wydarzenia byli Tomasz Hinc - wojewoda zachodniopomorski i Marek Andrzej Subocz – wicewojewoda.
Zestaw przeciwlotniczy ocalony z nurtu Odry
Zwilingsockel 36 - broń z linii frontu kampanii wrześniowej – to kolejny cenny eksponat ocalony z nurtów Odry, dzięki współpracy Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu z Urzędem Morskim w Szczecinie. Cenne znalezisko zaprezentowano podczas konferencji na dziedzińcu szczecińskiego Muzeum Narodowego.
Zidentyfikowano szczątki pięciu polskich żołnierzy poległych na Westerplatte
Genetycy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie poinformowali we wtorek, że zidentyfikowali szczątki pięciu polskich żołnierzy poległych na Westerplatte. Zostaną one pochowane na cmentarzu, który chce zbudować na półwyspie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Prezydent Andrzej Duda: 81 lat temu wybuchła wojna przeciw Polsce
81 lat temu wybuchła wojna przeciw Polsce, zaatakowano żołnierzy na Westerplatte i barbarzyńsko zrzucono bomby na śpiący Wieluń - mówił prezydent Andrzej Duda podczas obchodów rocznicowych na gdańskim Westerplatte.
81 lat temu wojska niemieckie zaatakowały RP – początek II wojny światowej
81 lat temu, 1 września 1939 r., wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji przeprowadzonej później, 17 września. Konsekwencją stał się IV rozbiór Polski dokonany przez Hitlera i Stalina.
Gdańsk: powstał portal Archiwum Wspomnień Stoczniowca
We wtorek ruszyło multimedialne Archiwum Wspomnień Stoczniowca, składające się z krótkich filmów dokumentalnych, tekstów i podcastów. Portal gromadzi relacje pracowników Stoczni Gdańskiej.
3. Flotylla Okrętów w uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego
W sobotę, 15 sierpnia, w Marynarce Wojennej odbędą się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. W dniu upamiętniającym 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej marynarze 3. Flotylli Okrętów wezmą udział w uroczystych ceremoniach organizowanych w Gdyni i Warszawie.
Subskrybuj HISTORIA