Przejdź do treści

Pomorskie/ Nieczynne dwa nadmorskie kąpieliska i trzy nad jeziorem

Zakwit sinic sprawił, że nieczynne są dwa nadmorskie kąpieliska - Gdynia Orłowo i Gdańsk Orle. Zamknięte są także trzy kąpieliska położone nad jeziorami - podał w sobotę Główny Inspektorat Sanitarny.
Port Gdańsk w pierwszej 20 portów w Europie w I półroczu 2020 r.
Pomimo światowego kryzysu i pandemii koronawirusa Port Gdańsk w I półroczu 2020 r. awansował do pierwszej 20 portów europejskich, wyprzedzając porty w Genui (Włochy) i Dunkierce (Francja) - poinformowała w środę rzecznik prasowy spółki Anna Drozd.
Wizyta Premiera na Pomorzu: "rząd inwestuje też w gospodarkę morską"
Rządowe wsparcie na ratowanie miejsc pracy i utrzymanie płynności finansowej w firmach po kryzysie wywołanym przez COVID-19  to główny temat dzisiejszej wizyty Premiera  RP Mateusza Morawieckiego na Pomorzu......
24 czerwca - rozpoczęcie regat LOTOS Nord Cup w Gdańsku
W najbliższą środę 24 czerwca startują regaty LOTOS Nord Cup organizowane w Gdańsku już po raz piętnasty. Tym razem, aby w czasie pandemii koronawirusa zapewnić uczestnikom maksimum bezpieczeństwa, organizatorzy wydłużyli czas trwania imprezy i czeka nas aż 17 dni wyścigów.
Jerzy Czuczman, Prezes Polskiego Forum Technologii Morskich: Konkurs RINA-KORAB. Polscy i brytyjscy okrętowcy rywalizują już 15 lat
Najstarsza na świecie organizacja okrętowców The Royal Institution of Naval Architects wspólnie z Towarzystwem Okrętowców Polskich KORAB już od 15 lat organizują konkurs na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Ostatni finał, ze względu na pandemię, trzeba było przeprowadzić zdalnie.
Pilot 23 - nowa łódź gdańskich pilotów już w pracy
W minionym tygodniu w środę (10 czerwca) do Gdańska przybyła nowa łódź pilotowa Przedsiębiorstwa Usług Morskich Gdańsk-Pilot Sp. z o.o. Jednostkę zamówiono w Finlandii w lutym 2019 r.
Port Gdańsk: Wznowienie postępowania kwalifikacyjnego na członka zarządu
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdańsku informuje, że Rada Nadzorcza ZMPG S.A. Uchwałą nr 22/II/2020 z dnia 29 maja 2020 r. wznowiła postępowanie konkursowe na stanowisko CZŁONKA ZARZĄDU - WICEPREZESA ZARZĄDU DS.
Subskrybuj Gdańsk