Polski Portal Morski
Inne Środowisko

Uratowano ponad 100 wielorybów, które utknęły na plaży na Sri Lance

Żołnierze marynarki wojennej razem z okolicznymi mieszkańcami uratowali ponad 100 wielorybów, które utknęły na plaży Panadura na południowo-zachodnim wybrzeżu Sri Lanki – poinformowała we wtorek lankijska marynarka.

„Zepchnęliśmy je wszystkie z powrotem (do wody – PAP) zeszłej nocy, około 100-120 wielorybów” – powiedział agencji Reutera rzecznik marynarki wojennej kpt. Indika de Silva. Dodał, że cztery walenie zginęły.

Rybak Upul Ranjith powiedział, że łowił ryby, kiedy zobaczył, że około 100 wielorybów utknęło na plaży. „Nie wiem, dlaczego do tego doszło. Nigdy wcześniej się nic takiego się nie wydarzyło. Widziałem to po raz pierwszy” – dodał Ranjith.

Okoliczni mieszkańcy pomagali ratować wieloryby, mimo że obowiązywała godzina policyjna związana z pandemią koronawirusa.

Zjawisko uwięzienia wielorybów w płytkiej wodzie pozostaje w dużej mierze tajemnicą dla naukowców. We wrześniu kilkaset waleni utknęło na mieliźnie w Australii i zginęło.

źródło:PAP/zd:facebook.com/SriLankaNavyOfficial

Zobacz podobne

Dzień Marynarza Śródlądowego

Autor

PGE i duński Orsted podpisały umowę ws. offshore na Bałtyku

AB

PKN Orlen wybrał partnera branżowego dla morskiej farmy wiatrowej

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie