Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Porty Stocznie

Remontowa Shipbuilding wybuduje statek pożarniczy

Remontowa Shipbuilding  wygrała przetarg ogłoszony przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na budowę statku pożarniczego.

Statek będzie pełnił służbę w granicach portu, gdzie gospodarzem jest ZMPSiŚ. Do jego zadań należeć będzie prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych, zabezpieczanie akwenu portowego przed pożarem, ochrona przeciwpożarowa i asysta, np. gazowców w porcie Świnoujście.

Zamówienie jest częścią Projektu, który został uwzględniony w wykazie projektów zidentyfikowanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Oś priorytetowa III Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego, Działanie 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych. Projekt „Zakup statku pożarniczego dla Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Spółka Akcyjna”.

Według wytycznych postępowania,  statek powinien być przekazany w IV kwartale  2022 roku. Będzie trzecią jednostką tego typu we flocie ZMPSiŚ SA. Obecnie w Szczecinie cumuje Strażak – 24, w Świnoujściu zaś Strażak – 26.

źródło: Remontowa-rsb foto: polskieterminale

Zobacz podobne

Dzięki kanałowi żeglugowemu przez Mierzeję Wiślaną Polska jest bezpieczniejsza

JS

Prawie 20 ćwiczebnych min odnalazł u wybrzeży Holandii natowski zespół okrętów SNMCMG1

PL

ORP Ryś. Pierwszy polski okręt podwodny

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie