Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski

Trzy pogłębiarki pracują przy pogłębianiu toru wodnego Szczecin-Świnoujście

Pogłębianie toru wodnego Szczecin – Świnoujście zaawansowane w 60 procentach.Sztuczna wyspa północna, która powstaje z urobku wydobytego podczas pogłębiania jest już usypana, teraz kamieniem będą wzmacniane jej brzegi. Przy pogłębianiu toru pracują już trzy pogłębiarki. Pogłębiarka Scheldt River powróciła do prac na około dwa miesiące.

– Obrzeże Wyspy Północnej jest wykończone w całości. Do końca kwietnia pojawią się transporty kamienia – drogą morską – którym będą okładane obrzeża wyspy. Natomiast Wyspa Południowa: w tej chwili domykane jest jej obrzeże i prace nad umocnieniem obrzeża planowane są na trzeci kwartał 2021 roku – poinformował Wojciech Zdanowicz, dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie.

W Szczecinie kończy się ścinanie tzw. Ostrowa Grabowskiego. To na tym półwyspie znajdowały się kiedyś ogrody działkowe. W tym miejscu powstanie obrotnica dla statków.

– Do końca kwietnia zostanie ścięty Ostrów Grabowski, zaraz potem rozpoczną się prace umocnieniowe związane z pracami na obrotnicy w okolicy Orlego Przesmyku. Do tego skończone zostały umocnienia dna w postaci wbitej ścianki szczelnej w okolicy wyspy Radolin – dodał.

Koszt inwestycji to około 1,5 miliarda złotych.

Źródło Radio Szczecin fot. Piloci Morscy

Zobacz podobne

Umiera Komandor Dąbrowski – Bohater Westerplatte

MZ

Stały Zespół Okrętów NATO w Gdyni

MZ

Jubileusz 50-lecia 3. Flotylli Okrętów. Holownik H-3 Leszko już w służbie !

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie