Polski Portal Morski
Aktualności

Admirał Kuzniecow ma wrócić do służby. Rosjanie kompletują załogę

Admirał Kuzniecow, flagowy okręt rosyjskiej marynarki ma wrócić do służby w tym lub na początku 2024 roku – informuje „Izwiestia”. Już rozpoczęto kompletowanie załogi, która ma liczyć ponad 1000 oficerów, marynarzy, mechaników i pracowników obsługi.

Admirał Kuzniecow to największy okręt rosyjskiej marynarki wojennej i Floty Północnej. Został zwodowany w 1985 roku. W latach 2016–2017 wykonywał misje bojowe u wybrzeży Syrii. W tym czasie startujący z lotniskowca piloci wykonali ponad 400 lotów bojowych. 

Później statek trafił do modernizacji, która była niekończącą się passą kompromitacji. W 2018 roku Kuzniecow został uszkodzony podczas zawalenia się dźwigu dokowego. Rok później na jego pokładzie wybuchł pożar, w wyniku którego zginęły dwie osoby, a 14 zostało rannych. Ogień zaprószono także w zeszłym roku, ale według oficjalnych informacji obyło się bez poszkodowanych. 

W lutym 2023 roku statek wreszcie opuścił dok, ale wciąż trwają na nim prace naprawcze. Jak informuje „Izwiestia” rozpoczęto już kompletowanie załogi, która ma wynieść ponad 1000 oficerów, marynarzy, mechaników i pracowników obsługi. 

źródło TVP info/ fot. mil.ru

Zobacz podobne

ORP Wilja. Zapracowany okręt transportowo-szkolny

BS

30 kwietnia zakończy się remont gdańskiego Żurawia

AB

Znamy wykonawcę II etapu budowy drogi wodnej przez Zalew Wiślany

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie