Polski Portal Morski
Aktualności Technologie Ważne

Rozpoczęło się drążenie tunelu pod podmorski gazociąg BalticPipe

Rozpoczęło się drążenie podziemnego tunelu, w którym znajdzie się podmorski gazociąg BalticPipe na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Maszyna TBM która będzie drążyć tunel nazwana została przez pracowników Gaz-System “Pola”. Wiercenie tunelu będzie wykonywane od strony lądu w kierunku morza. Po wydrążeniu fragmentu za maszyną będzie układana betonowa obudowa tunelu, która m. in. wzmocni jego stabilność.

Projekt Baltic Pipe obejmuje wybudowanie około 900 km gazociągu do 2022 roku. Wszystkie pozwolenia na budowę zostały wydane do maja 2020 roku. W Polsce pozwolenie na budowę dla części podmorskiej gazociągu Baltic Pipe zostało wydane przez wojewodę zachodniopomorskiego 22 kwietnia 2020 r. Z kolei w Danii pozwolenie dla GAZ-SYSTEM obejmujące dwa odcinki podmorskie (jeden od wybrzeża do granicy szwedzkiego obszaru morskiego, a drugi od tego obszaru, przez wody duńskie koło wyspy Bornholm, do granicy polskiego obszaru morskiego) zostało wydane przez Ministra Klimatu i Energii 25 października 2019 r. Natomiast pozwolenie na budowę gazociągu Baltic Pipe w szwedzkiej wyłącznej strefie ekonomicz­nej na Morzu Bałtyckim zostało wydane w dniu 7 maja 2020 r. przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Innowacji w Szwecji.

źródło: BalticPipe

Zobacz podobne

Rząd zajmie się podziałem środków na programy Interreg 2021-2027 z udziałem Polski

KM

Prezes Żeglugi Augustowskiej: statki przewiozły w tym sezonie 60 tys. osób

Autor

Minister Andrzej Adamczyk. Przekop Mierzei Wiślanej szansą dla całego regionu

AB

1 komentarz

WOW 28 maja 2021 at 11:58

AVN TEAM 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie