Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Wzrost przeładunków w Porcie Gdynia w I kwartale 2021

W zamkniętym okresie pierwszych 4 miesięcy 2021, Port Gdynia odnotował wzrost na poziomie 6,7%. To bardzo dobry prognostyk na pozostałą część roku. W analizowanym okresie Port Gdynia notuje wzrost przede wszystkim w grupie towarowej Ropa i Przetwory naftowe +75,8 % r/r, Węgiel +20,8 % r/r, drobnica +10,8 % r/r, z uwzględnieniem wzrostu przeładunku kontenerów do poziomu 313 316 TEU, co oznacza wzrost +10,79% r/r.

Wszystkie powyższe dane, jak i obserwowane trendy wskazują na zasadność prowadzonych inwestycji, takich jak pogłębianie kanału portowego, budowa Portu Zewnętrznego, budowa Publicznego Terminala Promowego, jak i inwestycji w place składowe w zachodniej części portu. Systematyczny wzrost jaki obserwujemy w najnowszej historii Portu Gdynia, daje gwarancję wykorzystania eksploatacyjnego prowadzonych i planowanych przedsięwzięć.

Zobacz podobne

USA/ Szefowie komisji spraw zagranicznych parlamentów 9 krajów potępili Nord Stream 2

BS

Związek Uczelni Fahrenheita wspiera Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot

KM

Trwają prace nad budową nowych promów

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie