Polski Portal Morski
Środowisko Turystyka

Nowy gatunek muszli w Bałtyku

Za kilka dni początek wakacji. Jak wakacje, to plaża. Będąc na niej, warto zwrócić uwagę, co mamy pod stopami. W Bałtyku pojawił się nowy rodzaj muszli.

Są większe, twardsze i łatwo wpadają w oko. Nowy gatunek małży, choć na turystach nie robi wrażenia, od razu został zauważony przez wyspiarzy.

– Tak jakoś nie przyglądałam się aż na tyle, ale zawsze robię jakieś zdjęcia muszelek. Nigdy tutaj takich nie było. Z dzieciństwa pamiętam, że były większe, ale były bardzo cienkie. Teraz są naprawdę grube. Grecja w Świnoujściu – mówią turyści.

Nie z Grecji, ale Zatoki Meksykańskiej. Nowe małże przywędrowały do Świnoujścia z wodami balastowymi statków. Mają się tu dobrze i wygląda na to, że zostaną już na zawsze.

– Nowy gatunek małża, łacińska nazwa to: Rangia Cuneata – dr Adam Woźniczka z Morskiego Instytutu Rybackiego – można się spodziewać, że on zostanie tutaj z nami na stałe. On jest w pewnym sensie ekspansywny, te wszystkie muszlą są tej samej wielkości, jest to to samo pokolenie.

Nowe małże, są gatunkiem inwazyjnym, jednak ekspert zapewnia, że nie ma obawo o te już istniejące. Mają się dobrze i z Bałtyku nie znikną

źródło : radioszczecin

Zobacz podobne

Wyglądem przypomina samolot i waży 330 ton. Maszyna produkująca energię z prądów morskich

BS

Ostrzeżenie IMGW: wezbranie wód na Zalewie Szczecińskim

JS

MRiRW: stopień zanieczyszczenia wód azotanami uległ poprawie

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie